75. Vai kristietis pats var atriebt netaisnīgi ciestu pārestību?


Pat ticības darbi nedod mums nopelnus

Man nav nekādu labu darbu vai nopelnu, par kuriem Dievs piedotu manus grēkus, bet Viņš piedod tos tikai savas žēlastības un Kristus nopelna dēļ, vienīgi kā dāvanu.


Tātad tā taisnība, ko Dievs piešķir ticībai vai ticīgiem cilvēkiem vienīgi no žēlastības, ir Kristus paklausība, ciešanas un augšāmcelšanās, jo Viņš mūsu vietā ir pildījis bauslību un samaksājis par mūsu grēkiem. [Konkordijas formulas pilnīgais izskaidrojums 3:14.]

Lasīt tālāk »Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Pat ticības darbi nedod mums nopelnus”

 1. Ingars:


  Tātad, kā jau noskaidrojām polemikā, tad tā nodaļa Jēkaba vēstulē nav pretrunā ar šo mācību, ja?

 2. Ingars:


  24 Redziet, ka no darbiem cilvēks top taisnots un ne no ticības vien.

 3. talyc:


  Kādēļ Dievs piedod tavus grēkus jeb taisno tevi?

 4. Ingars:


  triju iemeslu dēļ Viņš tā dara
  1.jo Viņš to spēj (izplānot un realizēt pestīšanu Savā Dēlā)
  2.jo Viņš mani ļoti mīl
  3.tāpēc, ka man ir grēki ko piedot un netaisnība no kuras taisnot, citiem vārdiem – mani ārstē tāpēc, ka esmu slims. nebūtu slimības, nevajadzētu ārstēt

  Bet lai cilvēks zinātu, kāda ir tā ticība, kura saņem taisnošanu, tad arī Dievs caur Jēkabu to atklāja. Starp citu arī Pāvils izrādās rakstījis ko līdzīgu: ne likuma klausītāji, bet gan darītāji tiks atzīti par taisniem (taisnoti). Tagad es saprotu, ka šī taisnošana ne darbu dēļ, bet Kristus dēļ. Likuma darītāji, kā arī ticības augļi šeit domāti kā liecība par to Kurš visspēcīgs darbojas mūsos un ne liecības pašas dēļ, bet gan tā dēļ, par ko šī liecība tiek sniegta.

  Tā piemēram visādi viltus ierēdņi var daudz ko darīt “ķēniņa vārdā”, taču tikai tie, kurus patiešām ķēniņš sūtījis un ar savu zīmogu apstiprinājis, tiek atzīti par ķēniņa kalpiem, kaut daudzi darītu tos pašus darbus “ķēniņa vārdā”. Bet ko par tādiem sacītu pats ķēniņš? tie ir svešinieki, es viņus nepazīstu – dzeniet tos prom!

 5. talyc:


  aha, nu ta kaut kāda gaismas dzirksts atmirdzējusi
  – – –
  :(vai arī tikai kārtējais īssavienojums):Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.