175. Kāds ir mūsu Pestītājs Jēzus Kristus?


Luterāņu skaits pasaulē aug

Pasaules Luterāņu federācija (PLF) apkopojusi pagājušā, 2007. gada statistiku par luterāņu skaitu pasaulē. Pētījumi rāda, ka luterāņu skaits aizvadītajā gadā pieaudzis par 2,3 procentiem un sasniedzis 71,8 miljonus.


Turpinās līdzšinējā tendence – pieaug Baznīcas Āzijā un it īpaši Āfrikā. Luterāņu skaits Āfrikā ir pieaudzis par 12,5 procentiem un sasniedzis 17,2 miljonus. Visstraujāk Āfrikā augusi Tanzānijas evaņģēliski luteriskā Baznīca – tā pieaugusi par 1,1 miljonu draudzes locekļu. Tagad tajā reģistrēti 4,6 miljoni tanzāniešu, un tā ir ceturtā lielākā luteriskā Baznīca pasaulē. Tanzānijas Baznīcas lielais pieaugums izskaidrojams ar aktīvo misijas darbu šajā Āfrikas valstī.

Āzijā luterāņu skaits pieaudzis par 100 000 jeb 1,2 procentiem, un pašlaik tur ir 8,4 miljoni luterāņu.

Savukārt citos pasaules reģionos luterāņu skaits ir nemainīgs vai arī samazinās. Vislielākais luterāņu skaits – 37,2 miljoni – vēl arvien ir Eiropā. Visvairāk luterāņu vēl aizvien ir Mārtiņa Lutera dzimtenē – Vācijā, lai gan arī tur luterāņu skaits ir samazinājies par 100 000 un pašlaik ir 12,6 miljoni. Luterāņu skaita ziņā Vācijai seko tādas valstis kā ASV (7,7 miljoni), Zviedrija (6,9 miljoni) un Indonēzija (5,2 miljoni).

Pašlaik pasaulē lielākā luteriskā Baznīca ir Zviedrijas Baznīca ar 6,9 miljoniem draudzes locekļu. Tai seko Etiopijas luteriskā Baznīca, pie kuras pieder 4,9 miljoni luterāņu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.