5. Kas ir Bībeles sarakstītāji?


Viens klikšķis līdz baznīcai

Norvēģijas evaņģēliski luteriskā baznīca ir atvērusi interneta mājas lapu, kurā ikviens norvēģis tiešsaistē var pārbaudīt vai izmainīt savu reliģisko statusu.

viens klikšķis līdz baznīcai


Tā dēvētā Tautas baznīca ir atvieglojusi formalitāšu kārtošanu – tagad tikai viens klikšķis un esošie draudžu locekļi var atjaunot savu informāciju vai izstāties no tās, kā arī interesenti – pievienoties tai.

Pirmajā jaunieveduma dienā šo iespēju izmantojuši 13 274 cilvēki, no kuriem 2 180 veikuši labojumus savos datos un 240 kļuvuši par jauniem draudžu locekļiem, savukārt 10 854 atstājuši Norvēģijas evaņģēliski luterisko baznīcu.

Luterānisms Norvēģijā tiek uzskatīts par oficiālo valsts reliģiju un saskaņā ar provizoriskajām aplēsēm patlaban Tautas baznīcai esot aptuveni 3,8 miljoni piederīgo, kas ir 73% no valsts iedzīvotājiem.

Bez tām gandrīz 0,1 miljoni (1,9%) norvēģu asociē sevi ar neatkarīgām luterāņu apvienībām: Evaņģēliski luteriskā brīvbaznīca (Den Evangelisk Lutherske Frikirke), Konfesionālo luterāņu baznīca (Den Lutherske Bekjennelseskirke), Norveģijas luterāņu baznīca (Den Lutherske Kirke i Norge).

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.