206. Ko Glābēja atpestīšanas darbs nozīmē tev?


Pasīvā kristietība Norvēģijā

Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem 2010 gadā Norvēģijā dzīvo gandrīz pieci miljoni cilvēku, no kuriem 79,2% ir Norvēģijas luteriskajās baznīcas locekļi. Salīdzinot ar 2000.gadu baznīcēnu skaits ir nedaudz sarucis – to bija vairāk nekā 86% norvēģu.


Vidusmēra Norvēģijas luteriskās baznīcas loceklis 2010.gadā apmeklējis vienu dievkalpojumu. Vidējais baznīcas apmeklējumu skaits palicis tāds pats kā 2000.gadā.

“Iemesls, kāpēc baznīcas apmeklējuma līmenis ir saglabājies stabils, ir valstī pieņemtā tradīcija kristīt zīdaiņus, savukārt dievkalpojumu apmeklētāju skaits ir samazinājies,” norāda baznīcas pārstāve. Tai pašā laikā viņa uzsver, ka luteriskajai baznīcai nevajadzētu kļūt par vietu, kura tiek apmeklēta tikai ceremoniju dēļ.

No visiem pagājušajā gadā Norvēģijā dzimušajiem – 66% tika kristīti. Aptuveni 65% no valsts pusaudžiem, kuri sasnieguši piecpadsmit gadu vecumu, ir izgājuši baznīcas iesvētības mācības kursus. Vairāk nekā 91% mirušo norvēģu tika apglabāti pēc bēru dievkalpojuma.

2010.gadā Norvēģijas baznīcas draudzes apmeklēja 6,2 miljoni cilvēku, no kuriem 1,1 miljons ir saņēmuši Svēto Vakarēdienu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.