146. Kas ir Dieva pārdabiskā atziņa?


Klosteris bez interneta

Pacietība ir viena no mūku dzīves galvenajām sastāvdaļām, tomēr lēnā pieslēgšanās internetam caur iezvanpieeju satracinājusi mūku kopienu.

“Platjoslas pieslēgums ir pavisam cita lieta! Mēs zinājām, ka ir vajadzīgs ātrāks internets, izmisīgi meklējām iespējas iegūt tādu, kāds ir metropoles centrā. Tagad, kad mums ir ātrā pieslēguma interneta kanāls, varēsim sekmīgi attīstīt savu komercdarbību,” teica katoļu klostera Koldijā, Velsā (Lielbritānija), abats tēvs Daniels pēc tam, kad klostera zvanu tornī uzstādīja bezvadu interneta antenu.

Dodot mūku solījumu, ir jāsola ievērot spartiskus dzīves apstākļus, paklausību, mierīgumu, norobežoties no ikdienas steigas. Tomēr izrādās, ka interneta laikmets mainījis gadu simtiem pastāvošos reliģiskās dzīves kanonus. Vispasaules tīmeklis pamatīgi satracināja Koldijas mūkus. 15 vīriešu lielā reliģiskā kopiena ir “uzspridzinājusi” katoļu garīdzniecības uzskatus par mūku noslēgtību. Šajā Velsas nostūrī mūki it nemaz nedomā par pieticību. Viņi ražo un tūristiem pārdod šokolādi, smaržas, grāmatas, DVD ierakstus… Mazā ticīgo kopiena ir pārvērtusies par daudznozaru koncernu.

Tagad ticīgie ir nolēmuši savus ražojumus pārdot arī internetā un sapelnīt žūksni sterliņu mārciņu, lai savā vientulībā varētu dzīvot cepuri kuldami.

Savukārt kāds tehnoloģiju pretinieks ir izstrādājis mobilo telefonu bloķētāju. Šīs ierīces īpašnieks var bloķēt visu telefonu zvanus desmit metru rādiusā ap sevi. “Zvanu uztvērēju” internetā var nopirkt par 250 dolāriem.

Ja tādu uzparikti parādītu Velsas katoļu brāļiem, viņi gan to laikam nosauktu par Sātana izgudrojumu un reliģiskās dzīves traucēkli.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.