240. Vai katrs ticīgais var būt pilnīgi drošs par savu grēku piedošanu?


Vācieši izstājas no baznīcām

Cilvēki, kas Vācijā izstājas no abām lielākajām baznīcām – Romas katoļu vai luterāņu, to dara galvenokārt tādēļ, lai viņiem nebūtu jāmaksā baznīcu nodokļi.


Kā liecina aptauja, ko veicis portāls www.apotheken-umschau.de, katrs septītais Vācijas iedzīvotājs (14,2 procenti) ir izstājies no baznīcas.

Lielākā daļa no šiem cilvēkiem pamato savu izvēli ar to, ka baznīcu nodokļi bijuši pārāk augsti. Mazāk kā puse paskaidro, ka viņiem bijusi pārāk maza interese par baznīcu un reliģiju. Viena trešā daļa aptaujāto paskaidroja, ka viņi vairs nav spējuši identificēties ar baznīcu mērķiem. Katrs ceturtais novērsās no baznīcas, jo nespēja atbalstīt baznīcu vadītāju rīcību.

Aptaujātas pavisam tika 1917 personas. Vācijā baznīcas nodoklis ir viens no daudzajiem ieņēmumu nodokļiem, kas, atkarībā no pavalsts, sasniedz astoņus vai deviņus procentus no ienākumiem.

2008.gadā no baznīcas izstājušos cilvēku skaits bija pieaudzis par 29,6 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. No nepilniem 82 miljoniem Vācijas iedzīvotāju 25,2 miljoni pieder Romas katoļu, un 24,5 miljoni evaņģēliskajai baznīcai. 26 miljoni cilvēku uzskata sevi par nepiederīgiem nevienai konfesijai.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.