52. Kad mēs Dieva Vārdu klausāmies labprātīgi?


Atrasts vissenākais Jēzus portrets

Kādā alā Sahamas ciemā Jordānijā netālu no vietas, kur saskaras Izraēlas, Jordānijas un Sīrijas Golānas augstienes, atrastas 70 senas svina grāmatas


Uz vienas no atrasto grāmatu vākiem ir attēlots bārdains jauneklis ar plīvojošiem, cirtainiem matiem. Labākā apgaismojumā iespējams saskatīt tādas kā ērkšķu vainaga zīmes uz šī jaunekļa pieres.

Visas pasaules Bībeles vēsturnieki ir ļoti ieinteresējušies par šo atradumu, jo, ja šis nav viltojums, iespējams, tas ir pats pirmais Jēzus Kristus portrets, kuru radījuši viņa laikabiedri.

Nelielā grāmatiņa, kura nedaudz mazāka par mūsdienu kredītkarti, ir cieši noslēgta no visām pusēm. Tās priekšpusē un aizmugurē ir trīsdimensiju cilvēka galvas attēls. Izskatās, ka vienam ir bārda, bet otrs ir bez bārdas. Metāla veidojumā redzams pat autora pirksta nospiedums. Zem abiem portretiem ir rinda ar senebreju rakstu zīmēm. Līdz šim iztulkotas tikai dažas frāzes. Pārsteidzošākais ir tas, ka uz vienas no grāmatām parādās vārdi “Israēla glābējs”.

Atraduma īpašnieks ir beduīnu šoferis Hasans Saida, kurš atsakās pārdot senās grāmatas, bet tomēr ir izdevies divas no tām nosūtīt uz pārbaudēm Anglijā un Šveicē.

Jordānijas Senlietu departamenta direktors Ziads al-Sāds tic, ka grāmatas tiešām varētu būt radījuši Jēzus sekotāji nākamajos gadu desmitos pēc Viņa krustā sišanas.

“Šīs grāmatas noteikti būs tam atbilstošas, un, iespējams, tās būs vēl daudz nozīmīgākas par Nāves jūras tīstokļiem,” viņš saka. “Sākotnējā informācija ir ļoti iedrošinoša, un izskatās, ka mēs raugāmies ļoti svarīgā atklājumā, varbūt pat visnozīmīgākajā atklājumā arheoloģijas vēsturē.”

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.