Ieskaties

1 komentārs par “LELB locekļu iekastošana

  1. Aleksandr, no Taviem ieteikumiem LELB Satversmes komisijai rodas jautājums vai tur tajā komisijā visi ir lasījuši luterāņu ticības apliecības un ja ir, tad vai uztver nopietni šīs ticības apliecības kā kopības izpausmi, kurā manifestējas LELB vienprātība (vai nevienprātība?!?).

    Man sanāk tā: visi kristītie un uzņemtie top par LELB locekļiem (tātad vispirms jākļūst par LELB locekli), bet tad ar iesvētību brīdi arī par draudzes locekļiem (un tikai pēc tam var kļūt par draudzes locekli). Vai arī, ka ir daži, kas ir vienlīdzīgāki starp vienlīdzīgajiem, kā piem. arhibīskaps un varbūt vēl kāds, kas vairs nav nevienas konkrētas draudzes loceklis, bet vienkārši LELB loceklis. Tas pats varētu arī attiekties uz tiem, kas nevēlas piederēt kādai draudzei, bet staigāt katru svētdienu no draudzes uz draudzi…

    Tā nu atgriežamies pie izgrieztajām un pārlīmētajām lappusēm 1994. gadā izdotajā grāmatā “Lielais katehisms un kristīgā mācība” (sast. M. Sārela) skat. linku: http://www.ebaznica.lv/?p=2731

    Kāpēc tas toreiz tika izdarīts? Par Satvermes grozījumiem cien. arhibīskaps diez vai toreiz aizdomājās. Tomēr savu šo stereotipisko bloku savā domāšanā (skat. luterāņa iepriekšējo komentu, lai saprastu, kas tas par nezvēru :) ) viņš ir saglabājis nevainojami visus šos gadus, ieviešot šo savu steretipu par baznīcu arī LELB Konstitūcijā.

    ac,
    jean
    http://www.dievkalpojumi.lv

Atbildēt