Ieskaties

4 komentāri par ““Kristīgā mūzika” vai kristīgā mūzika

  1. malacis ervīn :)
    nu īstenībā esu runājis ar vienu džeku, kurš asv kādu laiku strādāja kristīgās mūzikas izdevniecībā, bet aizgāja no turienes, jo tur notika pārāk “netīras” lietas…
    tā nu tas ir, ka nauda ļoti daudz nosaka… :(

  2. Manuprāt, kristīgo mūziku nevajadzētu reducēt vienīgi uz “atgriešanās vēsts” pasludināšanas aspektu – tā ir tikai viena no formām un mērķvirzībām. Tāpat arī uz uz Baznīcas un liturģisko mūziku kopumā. Jo vai gan slikts ir tas kristietis, kurš ar labu un patiesu noti dzied vai dej, vai raud par savu Tēvzemi, par mīļoto sievieti, veltī dzīvespriecīgu un visā labajā audzinošu pasaulsuztveri bērniem u.t.t.?… Kristīgam cilvēkam nav grēks un pat pieklājas (lai nekļūtu sektantisks) dziedāt par visu, ka dziesmas vērts. Dievs šo pasauli, vismaz labo tajā, ir radījis mūsu priekam, un arī bēdas – vai tas viss nav pelnījis, lai to atbilstīgi apdziedātu?… Kristus Baznīca ir plašāka par dievnamu sienām. Svētie Raksti to liecina, ja vien ir acis un ausis, un sirds vaļā. Uz to balstīta cilvēces pozitīvā kultūra. Lai uzlūkojam kaut vai Jāņa Atklāsmes grāmatā pausto par Jauno Debesu Jeruzālemi: “…Viņā sanesīs tautu greznumus un dārgumus.” (Atkl. 21:26) Tas nozīmē neko citu, ka mums jābūt – saziņā ar dievišķo dzirksti mūsos – šo vērtību radītājiem. Džusss.

  3. Jo vai gan slikts ir tas kristietis, kurš ar labu un patiesu noti dzied vai dej, vai raud par savu Tēvzemi, par mīļoto sievieti, veltī dzīvespriecīgu un visā labajā audzinošu pasaulsuztveri bērniem u.t.t.?… Kristīgam cilvēkam nav grēks un pat pieklājas (lai nekļūtu sektantisks) dziedāt par visu, ka dziesmas vērts.

    protams, līdz kamēr tas nekļūst par radības pielūgšanu

Komentēšana ir liegta.