259. Uz kādu vārdu atsaucoties mums jāvēršas pie Dieva ar lūgšanām?


Mācīties diskutēt

2007.gada 28.septembra rīta aktualitāte e-firziķim ir uzdrošināšanās runāt draudzē, teoloģiskajās mācību iestādēs un baznīcā.

Kā esmu novērojis, uzdrošināšanās runāt rada vienīgi problēmas. Ja jaunam cilvēkam saka: “Ordinācija [mācītāja amatā] ir jāpanāk!” tad retais piebilst: “Tu stāvi klusu un neko nesaki, bet pēc tam tu varēsi darīt kā vajag.”

Varētu uzmodelēt šādu situāciju. Jauns cilvēks tiek uzņemts seminārā, tas ir, mācību iestādē, kur sagatavo mācītājus. Viņš četrus vai sešus gadus [kā nu kurā rseminārā] mācās un cieš klusu. Pēc tam viņš tiek ordinēts. Ja nu kādu reizi viņam kaut ko jautā, tad viņš atbild tā kā “vajag.”

Bet ja šis cilvēks uzdrošinātos jautāt, un vēl vairāk – iebilst, argumentēt un kritizēt [protams, ne bez pamata], tad viņš kļūtu par lecīgu, bezkaunīgu, pārgudru un visādā citādā veidā nepatīkamu cilvēku, kurš pavisam noteikti nespēj un nevar ieņemt mācītāja amatu un tikt ordinēts. Viņam ir ļoti negatīva rakstura īpašība – vēlme izzināt kristīgo mācību un apliecināt savu ticību.

e-fiziķis uzskata – ja kāds klusē līdz ordinācijai, tad viņš klusēs arī pēc ordinācijas. Tāds parasti klusē vienmēr. Iespējams, ka šeit ir kāda sena vaina, proti, diskutēt neprata tie vecie, kas tagadējos vecos ordinēja.



Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Mācīties diskutēt”

 1. Mulders:


  Un vai diskutēt prot arī tie, kasiedomājas, ka viņi prot? Diskusiju māxla nav nekāda figņa, tā ir jāmācās… un viena no disciplīnām ir loģika! Bet kāreiz šajā lauciņā mūsdienu cilvēki vispār klibo ar abām kājām (postmodernisms)! Es te nerunāšu jau par pašas valodas un pieklājības normu ignorēšanu, tai skaitā arī šis viss ir attiecināms uz mani!
  Acīmredzot izteikties skaidri, saprotami un loģiski šodien vairs nav vērtē, palicis ir tikai “skaisti”!

 2. moritz:


  es ceru, ka tie dzheki ar aizmaaleetajaam sejaam pie pilniigi atklaati ir/nav ordineeti un neklusee… a to parakstus taa arii neatklaaja…

 3. vasara:


  Nez, nez. Visi gadījumi vienā rāmītī, manuprāt, tomēr neierakstās.
  Klusēt ir grūti, ja sirds kliedz. Un vienreiz tās slūžas atvērsies..
  Tie, kas klusēja pirms gadiem 10 vai 20, kad situācija bija citādāka, tagad var arī neklusēt. Savukārt tie, kas klusēja, jau zinot Kaut Ko, tie protams ka klusēs arī nākotnē.

 4. pinokio:


  Ņefiga, vecīt, ir jāiziet pazemības kurss, un kad gan, ja ne studenta kārtā. Protams, ja tā ir tikai poza un tam līdzi nenāk pazemības svētība, tad maz jēgas. Allaž ir bijis, ka sirmums ir jāciena – ja necienīs sirmumu, necienīs arī kādu, ja tas baltās drānās no Debesīm nāks (tas tā alegoriski). Ja tā nav tikai cilvēu iegribēta štelle, tad to būs tev ņemt vērā, nevis rēkt par to zvērā. Džusss!

 5. Roberto:


  draugs buratino,
  lai Jums pazemības pilns ceļš uz Debesīm [alegoriski protams]

  ar cieņu
  Jūsu e-minence



Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.