Ieskaties

6 komentāri par ““Kristīgā mācība” vai “Kristīgā maucība”

  1. “..nu saņematies, saņematies vēl mazdrusciņ un izspiežat to labāko no sevīm… gan jau tad arī Dievs jums nežēlos savu svētību…”

    Panāc tik mazliet pretī Dievam un tad Dievs panāks pretī tev…Cik kārdinošs darījums mazajai, melnajai un merkantilajai cilvēka dvēselītei. Daudz netrūkst līdz pārliecībai par “būšanu pilnīgam, tāpat kā jūsu debesu Tēvs ir pilnīgs.” Un tad, nostājoties blakus Dievam un mēģinot sarunāties kā līdzīgs ar līdzīgu, pavisam piemirstas čūskas teiktais: “Jūs būsiet kā Dievs…”
    Tā gribas mazliet patirgoties, lai varētu ienest jebkurā prasībā relatīvismu – sak, ja reiz nevar piepildīt bauslību sākot ar pakārtošanos [pašsalīdzināšanos] sabiedriskajos uzstādījumos un beidzot ar bezatbildību Dieva vārda priekšā, tad jau to kā avansu var norakstīt uz Kristus veikumu.
    Dialektiskā spriedze starp bauslības absolūtumu jebkurā jautājumā un Evaņģēlija nesto piedošanu nevar [lai kā cilvēciski gribetos] kļūt par tirdzniecības objektu, pretējā gadījumā jārunā par dalītu sirdsapziņu, un ir pilnīgi viena alga, vai tas tiek atzīts, vai nē.

Atbildēt