Ieskaties

18 komentāri par “Kalvinisti, ko tie ēd?

 1. Tikai pozitīvi. Saistošas svētrunas, kas skan LKR. Vēl var uzslavēt par spīdošo atmiņu, var katru mīļu brīdi noskaitīt uzvārdu plejādi, tāds iespaids radies.

 2. Laudetur Jesus Christus!:)
  Paldies dārgajiem brāļiem par šo raxtu!..jauki:)

  ..gribeetos veel piebilst par puritāņiem…kā teiktu labais māsters J.I.Packer- „viņi bija garīgie milži, mēs- garīgie punduri..diemžēl..:(

  Brālis Alvis Sauka piemineejis tiešām divus puritāņu gigantus- Džonu Owenu un Ričardu Baxter—viņu exemplārās dzīves un darbi neprasa komentaarus pat…

  ..lai piedod man mīļais brālis Alvis Sauka- bet nezinu gan – vai brāļus William Wilberforce un Henry Martin var sukt par puritāņiem šī vārda klasiskajā nozīmē..var būt- labāk būtu vinjus dēvēt par pēcpuritāņu laika izcilajiem kalvinistu darboņiem- tā pat kā George Whitefield, Dabney, C.H.Spurgeon, Mcheyne, Hodge,Warfield utt …

  ..puritāņi iesākumā bija frakcija anglikānu baznīcā- precizionisti- jaa- g.k.Kembridžas un Oxfordas puikas:) – kuri uzskatiija, ka Anglijas baznīca ur pārāk maz reformēta, un vēlējās to šķīstīt ( no kaa arii vārds- „puritāņi”- no vārda „pure”- tīrs..)

  – puritānu mērķis- turēties saskaņā ar Rakstiem visās dzīves sfērās

  – tāpēc arī baznīca jāattīra no visādām liekām pāvestiešu māņticības un elkdievības paliekām ( kas smagi traucē tīra Evaņģelija sludināšanu) – liekām, teatrālām cerimonijām, krustu mešanas, baznīcmuziikām ( t.i.- ērģelēm ), gariidznieku rizām, ārišķiibaam, krucifiksiem u.c. elkdievības atribūtiem, daudzajaam cilveeku izdomaataam svētku dienām kristiešu sabatdienas vietā utt…vēlāk- bīskapa Lauda ( kurš faktiski bija arminiānists, kurmet puritāni- kalvinisti )laikā- saasinājās problēmas teoloģijas laukā…jā- vairāki ievērojami puritāņi bija anglikāņi, nevis kā vairums- presbiteriāņi vai independenti, vai – kalvinistiskie baptisti- kā John Bunyan, Benjamin Keach, Hanserd Knollys..

  ..faktiski- mūsdienās, kad min vārdu puritānis, ar to automātiski saprot teologu ( jo laikam jau taapēc, ka vinji ir daudz raxtiijuši grāmatas, kuras ir aktuālas mūsdienās )- un tie arii bija puritāņu ideoloģijas virzītājspēks. Bet puritānu vairums bija vienkāršie darbaļaudis- amatnieki, mācekļi, tirgotāji utt..- arī politiskie darboņi- dižais Kromwels Olivers, Hempdens, Pims, utt, kā arī daudzi no jaunajiem muižniekiem, un vismazāk laikam no aristokrātijas..17 gs Anglijas un Skotijas puritāņi faktiski jau arī bija tie, caur kuriem Sv.Gars veica monumentālo darbu- Westminsteras Ticiibas aplieciibu izveda pasaulē:)

  …no puritāņu galaktikas vēl grib;etos minēt tādus stārus, kā piem:

  Thomas Cartwright- ka tik vinju neuzskata par pirmo puritaani-presbiteriaani?
  Williams Perkins; Williams Ames ( saraxtiijis „Marrow of theology”- puritānu sistemātiskās teoloģijas standartu);
  Jozeph Alleine ( sarakstiijis izcilo modinošo darbu ”An Alarm to the Unconverted”-laiks neatgrieztajiem);
  Jeremiah Burroughs ( izcilu darbu autors- Hozejas grāmatas komentāri, „Kristieša pacietība- rets dārgakmens”, „Traktāts pret pasaulīgu domāšanas veidu”( ļoti iesakāms mūsu uz labklājības mācību orientētajiem kristiešiem) , un daudz citas grāmatas); Thomas Brooks( ļoti ieteicamas grāmatas „Labas zāles pret Satana viltībām” autors);
  Džons Benjens( viņa Švētceļnieka gaita komentārus neprasa( starp citu- diemžēl vienīgā latvju val iznākušā puritānu grāmata!); Kristofers Love;
  Jozeph Symonds ( uzraxtiijis izcilu grāmatu par garīgo remdenību: ” The Case and Cure of a Deserted Soul”);
  Edmund Calamy;
  Jozeph Caryl( uzraxtiijis 12 biezus sējumus – komentaarus par Ijaba garaamatu);
  Stephen Charnock;
  John Flavel,
  Thomass Goodwin;
  William Gouge;
  William Gurnall( graamatas „Kristietis pilnā apbruņojumā „autors- par to graamatu fano Davids Wilkersons pat:D );
  Matthew Henry ( noteikti slavenaakais Bibeles komentators);
  John Howe;
  John Lightfood ( ebreju val zinaatnieks);
  Thomas Manton( viņa Jēkaba vēstules komentāru noteikti iesaku visiem);
  Richard Sibbes( „Aizlauztaas niedres”autors- par Kristus mīlestību uz visiem—arii īpaši uz pakritušajiem:);
  John Trapp( arii izcilu biibeles komentaaru autors- taa vismaz liecina Sperdžens:);
  Matthew Mead (viņa izcilais darbs – „atrast gandrīz kristietis”- aicinājums izmeklēt savu sirdi);
  Richard Blackerby;
  Timothy Rogers( saraxtiijis par depresiju- zinaaja ko raxta, jo pats bija šādaa staavoklii vairaakus gadus- melanholija , kaa puritānju laikos sauca depresiju);
  Thomas Watson( laikam populaaraakais puritaanju raxtnieks);
  Richard Gilpin ..un ir veel daudzi citi, of koz;)

  Ir veel virkne Skotijas presbiteriāņu:
  Thomas Boston,
  William Guthrie,
  Samuel Rutherford,
  William Traill;
  David Dickson;
  George Gillespie ( izcils WCF sastaadiishanas darbaa) utt

  No kontinenta puritāniem noteikti jaamin holandietis Wilhelmus a Brakel,
  šveices puritānis Francis Turretin,
  …Jaunanglijas- Thomas Hooker;
  Samuels Willards;
  Cotton Mather;
  Increase Matther;
  Džonatans Edwards..utt

  ….internetaa šo to var atrast..

  —-

  …Paldies, lēdijas un džentelmeņi, brāļi un māsas..lai jums svētīgi!:)

  ( iesaku kristiešu sabatdienas vakaraa nevis nodoties sporta speeleem vai blenzt teļļukā, bet – labaak gan pastudēt puritāņu biogr un textus ( pie viena taa ir Bībeles studija komplektaa) ar lūgšanu sirdii!:)

 3. draugs Marek Sarnovski,
  vai Jums, līdzigi kā god. moritzam, ir cērmes piemetušās?

  ar cieņu
  Jūsu e-minence

 4. Šaubos, vai Jūsu aizdomu formulēšanas pamatā ir bijuši ar kaut minimālu saprātu apveltīti padomdevēji? Taču, ja pats esat šīs brīnišķās idejas autors, tad atzīšos negaidīju tik oriģinālu asprātību… Jūs esat applausu un vēl vienas Rafaello bumbiņas cienīgs joku plēsējs.
  Bet par Kalvinistu draudzēm tikai priecājos. Skaidrs vārds, nesamākslotība, nekādu ārišķību, pompozuma un pats galvenais – Evaņģēlija un Bauslības pareizs pielietojums. Domāju, ka Dievs zin, kur piepulcināt cilvēkus un ne jau nu baznīcu jeb draudžu nosaukumi ir Dieva noliktās ceļa zīmes. Prieks par brāli Alvi, ka ir nodevies cilvēku labā un rūpējas par skaidro mācību.

 5. roberts pats ar jau no skata taads slimiigs… pashaarsteetas sts sekas buutum?

 6. (cit.!) Kas tad ir draudze – slimnīca vai sporta zāle?
  Kristīgā draudze ir slimnīca. Hospitālis grēciniekiem, kur smird, tek asinis, tiek mainīti pamperi un tā tālāk.
  Kādam tur nenotur urīns, kāds tur vakar ir skatījies porno, kāds lietojis alkoholu, samainījis dabiskās dzimumattiecības, pārgulējis ar sveša sievu, bijis augstprātīgs, egoists un tamlīdzīgi, bet visi to nožēlo un saprot, ka tas ir grēks.
  ***
  man tieshaam liekas diivains shaads uzskats par draudzi… taa vien liekaas, ka reformaati spredikjos tiek baroti ar domu, ka draudze ir kaut kaada smirdiiga, sachuraata, nokrauta ar izlietotiem pamperiem, un greeka atzinjas noslogota vide… citaads modelis laikam jau ir aizmirstiibaa grimis…
  ***
  “46 Viņi mēdza ik dienas vienprātīgi sanākt Templī, pa mājām tie lauza maizi un baudīja barību ar gavilēm un vientiesīgu sirdi, 47 slavēdami Dievu, un viņi bija ieredzēti visā tautā. Bet Tas Kungs ik dienas pievienoja viņiem tos, kas tika izglābti.”
  ***
  “12 Tad nu kā Dieva izredzētie, svētie un mīļotie, tērpieties sirsnīgā līdzjūtībā, laipnībā, pazemībā, lēnībā, pacietībā, 13 ka jūs cits citu panesat un cits citam piedodat, ja vienam ir ko sūdzēties par otru; tāpat kā mūsu Kungs jums piedevis, piedodiet arī jūs. 14 Un pāri visam tam lai ir mīlestība, kas ir pilnības saite. 15 Bet Kristus miers lai valda jūsu sirdīs, jo tam jūs esat aicināti kā viena miesa; esiet pateicīgi! 16 Kristus vārds lai bagātīgi mājo jūsos: pamācait un paskubinait cits citu visā gudrībā ar psalmiem, himnām un garīgām dziesmām, žēlastībā dziedādami savās sirdīs Dievam! 17 Un visu, ko vien jūs darāt vārdos vai darbos, to visu darait Kunga Jēzus Vārdā, pateikdamies Dievam Tēvam caur Viņu.”

 7. paldies par interviju! ehh žēl ka tika noklusēti tie pieci sola, baigais ļumis pašam meklēt :( paliku nezinot… kāds var pateikt?

 8. moritz, neputro dievkalpojumu ar draudzi! :) draudze nav vienīgi tas, kas notiek 7dienas dievkalpojumā, bet arī diakonija, grēksūdze, katehēze, bībeles stundas etc. etc. etc. dažādas procedūras!

 9. izbrīnīja man tikai viens (pārējais figņa, var pārdzīvot)… tas ir Alvja noliedzošā attiexme pret 1 Pet 3:21, tb visu laiku tiek pieminēts, ka ir svarīgi Bībeli lasīt un tad pēkšņi tiek izsperts texts, ka 1 Pet 3:21 apgalvojums esot novērsis šamo no Luterisma!
  Tad rodas jautājums vai 1 Kor 15:2 arī tiek noliegts.
  Jeb te vienkārši ir pateikts A, bet nav pateikts B… tas ir… ka Dievs ir suverēns glābējs, bet netiek pateikts KĀ tieši Dievs glābj! Luterismā tas ir jautājums par žēlastības līdzekļiem! Kalvinismā… ???

 10. Mulder k-gs:
  Kalvinismā arī ir jaut par žēlastības līdzekļiem un arī par Sv.Garu, kurš personiski atdzīvina grēcinieku beigtās sirdis…a kā luterismā? a?

Atbildēt