154. Kādēļ mēs saucam Dieva pirmo personu par Tēvu?


Kad teoloģija pārtop par tehnoloģiju

Misija ir Kunga Jēzus Kristus un Viņa paša Svētā Gara uzdevums un norīkojums. Mūsu laikos baznīcā un teoloģijā ir plaši izplatījies uzskats, ka meklējami un atrodami līdzekļi un ceļi, kā šodienas cilvēkiem varētu atklāt Evaņģēlija izpratni un kādā veidā šis mūsdienu cilvēks būtu par šīm lietām ieinteresējams.

Kad teoloģija pārtop par tehnoloģiju


Tādam nolūkam tiek attīstītas teorijas un tehnikas, tiek dibināti institūti, kam jārisina hermeneitikas un draudžu izveides problēmas. Šajā jomā vērojami atbilstošas literatūras plūdi, šo jautājumu iztirzāšanai tiek rīkoti milzum daudz dažādu saietu. Par to iespējams izdarīt savdabīgu secinājumu: misijas vietā, kuras veikšanai konkrētiem cilvēkiem tiek doti uzdevumi un norīkojumi, priekšplānā izvirzās teorijas un pārvaldes jautājumi.

Es pats, apceļojot dažādas Āfrikas zemes, esmu novērojis, ka pilsētās tiek izveidotas vērienīgas institūcijas misijas vajadzībām.

Bet mūžamežā var sastapt visdažādāko sektu pārstāvjus, kas veic misiju pa īstam. Šī situācija ir, kā šķiet simptomātiska noteiktai teoloģijas izpratnei, kad runāšana par Dievu ir stājusies Dieva uzklausīšanas vietā, kur Viņš runā Savos vārdos, un Dieva uzrunāšanas vietā lūgšanā. Šādā veidā teoloģija pārtop par tehnoloģiju.

Bez šaubām, teoloģijā un baznīcā mēs nebeidzami meklēsim metodes un tehnikas tādā mērā, ka mēs aizmirstam dzīvā Dieva vārda iedarbību ar Likumu un Evaņģēliju.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.