233. Kā kristietim jāizturas pret pareizās mācības Baznīcām?


Jauni Lutera darbi latviešu valodā

Pateicoties tulkotājai Gundegai Dumpei un kristīgo grāmatu izdevējam, lasītāju rīcībā nonākuši kārtējie doktora Martiņā Lutera darbi latviešu valodā.

Jauni Lutera darbi latviešu valodā


Šoreiz Luterisma Mantojuma Fonds īsā laikā izdevis veselas divas noderīgas grāmatas “Par gribas verdzību” un “Jēzus Kalna sprediķis”.

1525.gada decembrī sarakstītais traktāts “Par gribas verdzību” tiek uzskatīts par vienu no Mārtiņa Lutera izcilākajiem teoloģiskajiem darbiem, kurā fundamentāli atklāta bibliskā patiesība par grēka samaitāto cilvēku gribas nespēju brīvi rīkoties garīgajās lietās.

Savukārt grāmatā “Jēzus Kalna sprediķis” iekļauti Lutera 1530.gada sprediķi, kuros pantu pa pantam izskaidrotas Mateja evaņģēlija 5., 6. un 7. nodaļas. Savulaik šis Jēzus Kalna sprediķa skaidrojums bija daļēji publicēts luteriskās teoloģijas žurnālā “Mantojums” un laikrakstā “Latvijas Luterānis”, tagad tas pieslīpēts, apkopots un izdots vienā grāmatā.

Luterisma Mantojuma Fonds jau izziņojis arī nākamo Mārtiņa Lutera darbu, kas tikšot tulkots un izdots latviski. Tas būšot pamatīgs sprediķu krājums par Jāņa evaņģēliju.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.