132. Kas ir grēks?


Ģimenes svētbrīži ir neaizstājami

“Un lai šie vārdi, ko es tev šodien pavēlu, tev paliek ierakstīti tavā sirdī. Un atgādini tos saviem bērniem un runā tos sēžot savā namā un pa ceļu ejot, guļoties un ceļoties.” [5.Moz.6:6-7]

Ģimenes svētbrīži ir neaizstājami


Tas Kungs Israēla tautai bija devis tempļa dievkalpojuma priekšrakstus. Tie bija svarīgi, jo svētku laikā templī bija jāpulcējas visai tautai. Taču vēl nozīmīgākus priekšrakstus Dievs bija devis mājas dievkalpojumiem, kas pie ebrejiem notiek vēl mūsdienās. Mājas dievkalpojumi bija pat svarīgāki par sinagogas dievkalpojumiem.

Šī patiesība attiecas arī uz mums.

Lūk, ko Dievs Savai tautai saka: “Lai šie vārdi, ko es tev šodien pavēlu, tev paliek ierakstīti tavā sirdī.” Par Dievu mums jārunā mājās ar bērniem ēdienreizēs un jāizmanto katra iespēja viņiem mācīt Dieva vārdu.

Ņem vērā, ka kristīgās ģimenēs Dieva vārda svētbrīži ar lūgšanām un dziesmām ir svarīgāki Dieva valstības izplatīšanai par visiem citiem pasākumiem, lai cik īpaši tie būtu. Protams, arī citas mūsu pūles un aktivitātes var būt noderīgas, taču ģimenes svētbrīži ir neaizstājami.

Tēvam un mātei ir uzticēta atbildība rūpēties, lai bērns iegūtu dievatziņu un nāktu pie ticības Jēzum. Viņiem ir svēts pienākums, kad vien iespējams, runāt par Dievu un mācīt bērniem ticības pamatus.

Diemžēl pārāk bieži sastopami kristieši, kuri atzīst, ka viņu ģimenē mājas svētbrīžu nav, jo bērniem esot grūti ilgi nosēdēt mierā. Labāk pagaidīt, līdz viņi paaugsies un paši nonāks pie dziļākas izpratnes.

Apbrīnojami, ka kristieši var būt tik tuvredzīgi! Bērns taču nekādi necietīs no tā, ja kādu brīdi sēdēs mierā. Redzot tēvu un māti mierīgi sēžam, arī bērns drīz vien iemācīsies rīkoties līdzīgi. Turklāt mums jāapzinās, ka bērni spēj saprast un uztvert daudz vairāk, nekā pieaugušie iedomājas.

Cilvēka raksturu veido svēti un labi tikumi, tāpēc bērna rakstura veidošanā nav labāka un derīgāka līdzekļa kā mājas svētbrīži un sarunas par Jēzu.

Sāc savu dienu ar lūgšanu. Arī katrā maltītes reizē lūdz Dieva svētību un pateicies. Noslēdz dienu ar vakara svētbrīdi.

Mēs redzam, ka tādi ir paša Dieva dotie priekšraksti Bībelē.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.