56. Par ko Dievs uz mums runā ceturtajā bauslī?


Bīstamais Lieldienu teksts

“Ja Kristus nav augšāmcēlies, tad veltīga ir jūsu ticība, tad jūs vēl esat grēkos” [1.Kor.15:17]

Bīstams Lieldienu teksts. Ja mēs to uzmanīgi uzlūkojam, ļaujam lai tas mūs pieskaras, tad var gadīties, ka tas atņem mums visu Lieldienu prieku un tad šķiet, ka Lieldienās nepiederētos runāt par tik nopietnām un bīstamām lietām.

Un tomēr – starp kristīgajiem svētkiem nav neviens, kas mums, ja mēs to ņemtu pilnīgi nopietni, neizskatītos draudošs; tiek skārta visa mūsu eksistence un garīgā esamība un tā tiek likta tiesas un izvēles priekšā, Ziemassvētku vēsts priekšā tas nav savādāk kā Lieldienu stāsta priekšā.

Bet tikai tad, ja mēs vienmēr no jauna šim pieskārienam ļaujam uz mums iedarboties tik dziļi, cik vien iespējams, mēs varam ko paveikt un kaut ko just no patiesā Lieldienu prieka. Viss pārējais ir sentimentalitāte.

Ja Kristus nav augšāmcēlies, tad veltīga ir mūsu ticība, un tas nozīmē, tad mēs vēl dzīvojam vainā pret Dievu, un visbeidzot tas nozīmē, mēs esam nožēlojamākie cilvēki virs zemes. Citiem vārdiem sakot, ja Kristus nav augšāmcēlies, tad atbalsta punkts, uz kā balstās mūsu dzīve, ir izvilts un viss sabrūk, mūsu dzīve sabrūk bezjēdzībā.

Mūsu dzīve atkarīga no Lieldienām, saka Pāvils.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.