350. Ko mūsu Kungs Jēzus Kristus ir noteicis, kad Viņš saka "To dariet, cikkārt jūs to dzerat, mani pieminēdami"?


Pelnu diena – Tik tuvu galējajai robežai !

Šogad lieldienas būs ļoti agri – 23.martā. Līdz ar to tām piesaistītā Pelnu diena arī sanāk ārkārtīgi tuvu savai galējajai sākuma robežai.

Tāda pat situācija, kad Pelnu diena atzīmēta 6.februārī un Lieldienas 23.martā bija tikai pirms 95 gadiem (1913.g) un būs atkal tikai pēc 152 gadiem (2160.g)

Lieldienu svētdiena var būt viens no 35 datumiem laika posmā starp 22.martu un 25.aprīli. Datums tiek noteikts atbilstoši mēness fāzēm (ir aprēķināms pēc īpaša algoritma), saskaņā ar 1582.gadā ieviesto Gregoriāņu kalendāru.

Vēl agrāk nekā šogad pelnu trešdiena bija 1818.gada 4.februārī, bet Lieldienas 22.martā un nākamā reize, kad tās atkal sasniegs pašu galējā sākuma robežu būs 2285.gads. [Nezinu gan cik vairs atlikušies dzīvajos no tiem, kas to piedzīvojuši... un kuram no mums klātesošajiem izdosies to sagaidīt...taču] Tā nu sanāk, ka daudzi no mums beidzamo reiz’ ir tik tuvu lieldienu robežai.

Līdz ar Pelnu (treš)dienu iesākas priekš-lieldienu laiks – 46 dienas līdz Lieldienām.
Brīdinām visus potenciālos gavētājus, nepārcensties šajā jomā, jo
Raksti par tādu praksi saka:

Ja nu jūs esat ar Kristu nomiruši pasaules pirmspēkiem, ko tad jūs, it kā vēl dzīvodami pasaulē, uzņematies priekšrakstu jūgu, cilvēku baušļus un mācības, kā piemēram: tev nebūs aizskart, tev nebūs baudīt, tev nebūs pieskarties! -

Visas šīs lietas ir lemtas iznīcībai, tās tērējot.

Tām gan ir gudrības slava tur, kur ir pašizdomāta dievkalpošana, pašpazemošanās un miesas mērdēšana; bet patiesībā tām nav nekādas vērtības, jo tās dod apmierinājumu vienīgi miesai. [Kol.2:20-23]

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Pelnu diena – Tik tuvu galējajai robežai !”

  1. Roberto:


    Ak, šis svētīgais ciešanu laiks, ko mēdz dēvēt par Lielo gavēni:

    Vai drīzāk tā nav gavēšana, kāda Man patīk, proti: kad atraisa jūga važas, kad tos, kam pāri nodarīts, atlaiž svabadībā un noņem no viņu pleciem ikkatru jūgu? Vai ne tā? Kad tu savu maizi lauz izsalkušam un nabagus, kas bez pajumtes, uzņem savā namā; kad tu redzi kailus un tos apģērb un neatraujies no sava tuvāka, tad tava gaisma atmirdzēs kā rīta blāzma, tava atdzimšana notiks ātrāk, tava taisnība ies tavā priekšā, un Tā Kunga godība tevi pavadīs.

    Violētā krāsa ir ciešanu laika liturģiskā krāsa…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.