362. Kur un kurš var baudīt Vakarēdienu?


Atsakās no divām baznīcas svinamajām dienām

Pastiprinot savus taupības pasākumus, Portugāle nolēmusi atteikties no divām svinamajām dienām, kas ir Romas katoļu baznīcas svētki un arī vienlaicīgi oficiālās valsts brīvdienas.

Portugāļu valdība atteikties no šīm svinamajām dienām, sākot no 2013.gada turpmākos piecus gadus, cerot, ka tas ļaus pacelt ekonomisko aktivitāti un uzlabot konkurētspēju.

No kalendāra sarkano dienu statusa uz laiku līdz 2018.gadam tiks izņemtas Visu svēto dienas, ko svin 1.novembrī un “Corpus Christi” svētki, kas tiek svinēta 60 dienas pēc Lieldienām.

Šis lēmums protams netika izdarīts vienpersoniski, bet saskaņojot ar Romas katoļu baznīcas galvu Vatikānā.

Portugāle ir valsts, kurā gandrīz 85% no aptuveni 11 miljoniem iedzīvotājiem ir Romas katoļticīgie. Līdz ar to nav brīnums, ka līdzās kristiešu tradicionālajiem svētkiem, kuri ir oficiāla brīvdiena, vēl ir virkne katoļticīgajiem raksturīgu svinamo dienu, kuras arī kalendārā atzīmētas ar sarkano krāsu.

No 2013.gada Portugālē turpinās svinēt Ziemassvētkus jeb Kristus dzimšanas svētkus, Lielo piektdienu jeb Kristus krustā sišanu, Lieldienas jeb Kristus Augšāmcelšanos, kā arī Marijas debesīs braukšanas dienu 15.augustā, Nevainīgās Marijas ieņemšanas diena 8.decembrī un arī tieši pirms Lielā gavēņa sākuma (kas iesākas ar Pelnu trešdienā) tiks svinēta Treknā otrdiena, kurā notiek lielā izēšanas.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.