144. No kā mums ir Dieva atziņa?


Ko šodien darīs Latvijas iedzīvotāji?

Sagaidot kristiešu gada lielākos svētkus – Lieldienas, pētījumu kompānija “TNS” ir veikusi aptauju, kurā mēģināts noskaidrot cilvēku plānus, kā pavadīt šo īpašo dienu.


Mūsdienās kristīgā Lieldienu tradīcija ar Jēzus tukšo kapu un latviskās paražas ar Lieldienu zaķi un olām nu jau ir tik cieši savijušās kopā un savstarpēji bagātinājušās, ka grūti atšķetināmas.

Lieldienas kristiešiem ir Kristus augšāmcelšanās svētki, savukārt latviešu tautas paražā Lieldienas ir pavasara saulgrieži, kad gaisma svin uzvaru pār tumsu.

Saskaņā ar veiktās aptaujas datiem ceturtā daļa no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem Lieldienas plāno pavadīt atbilstoši nacionālajām paržām. Apmeklēt Kristus augšāmcelšanās svētku dievkalpojumus grasās 20% aptaujāto, bet dažādus Lieldienu pasākumus – 17% respondentu. Savukārt 10% iedzīvotāju norādījuši, ka Lieldienas svinēt vispār negrasās.

Aptaujā arī secināts, ka puse no respondentiem Lieldienās plāno vienkārši atpūsties. Tāpat 42% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju plāno Lieldienās apciemot radus un draugus.

Starpcitu, ik gadus Lieldienu datums tiek noteikts pirmajā svētdienā pēc pirmā pilnmēness, kad dienas un nakts ilgumi ir vienādi, vai tā laikā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.