127. Ar kuru bausli ir saistīti galavārdi?


Vai tu deri debesu valstībai?

Priecājies, jaunekli, savā jaunībā, un lai tava sirds labi jūtas savās jaunības dienās; staigā tos ceļus, ko tava sirds kāro, un ej pakaļ tam, kas patīk tavām acīm; zini tomēr, ka Dievs par visu to prasīs no tevis nolēsumu! [Sāl.māc.11:9]

Vai tu deri debesu valstībai


Vai cilvēkam nav brīv darīt visu, kas vien tam ienāk prātā? Taču likums nosaka, ka par ļauna darīšanu pienākas sods. Vai Dievs neteica, ka Ādamas drīkst ēst no visiem dārza augļiem? Taču ņemšanai no laba un ļauna atzīšanas koka bija brīdinājums, ka “aizliegtā” augļa ēdējam mirstot būs jāmirst. Vai mums evaņģēlijā netiek pasludināta visu grēku piedošana? Taču tas nenozīmē, ka ar evaņģēliju būtu atcelta bauslība un tagad mēs varētu nesodīti grēkot.

Dievs saka, ka grēka alga ir nāve.
Un Dievs saka, ka Kristus nopelna dēļ esam atpirkti no grēka velna un nāves varas.
Bet vēl Dievs saka, ka tad, ja zaimojam Svēto Garu, mums nevar tikt piedots.

Redzi, visi grēki mums ir piedoti! Kas gan te varētu būt neskaidrs? Vai neskaidrs būtu palicis jautājums par nāves grēku? Varbūt bažijies, ka kādus – tādus grēkus Dievs tomēr nez vai piedos?

Ja tev šis – tas šinī jautājumā nav līdz galam skaidrs, tev labāk gan to noskaidrot kamēr vēl dzīvo! Ja jūti, ka tevī ir kas tāds, kas diez vai varēs tikt piedots… – tas ir rādītājs, ka tava dvēsele patiesi ir briesmās! Ja tu netici šai – tik vienkāršajai un brīnišķīgajai vēstij, ka visi tavi grēki Jēzus dēļ netiek vairs ņemti vērā, tad tu esi īstais Dieva zaimotājs un Svētā Gara noliedzējs!

Kāpēc uzreiz tik bargi? Tamdēļ, ka vidusceļa šinī tēmā nav! Vai nu IR viss piedots, vai arī NAV. Ja it kā ir, bet ne viss = skaidrs, ka nav. Ja visi grēki ir piedoti, tad visas vella mutes ar to bauslību var ņemties un aizrīties.

Pārbaudait paši sevi, vai stāvat ticībā, izmeklējiet paši sevi. Jeb vai neesat pārliecināti, ka Jēzus Kristus ir jūsos? Citādi jūs esat nederīgi. Bet es ceru, jūs atzīsit, ka mēs neesam nederīgi. Mēs lūdzam Dievu, ka jūs nedarāt nekā ļauna, mēs netiecamies pēc tā, lai mūs uzskata par derīgiem, bet lai jūs būtu laba darītāji, un mēs paliktu it kā nederīgi. Jo mēs nekā nespējam pret patiesību, bet tikai par patiesību. Mēs priecājamies, kad esam nespēcīgi, bet jūs stipri; to mēs arī izlūdzamies, ka jūs topat pilnīgi… Beidzot, brāļi, esiet līksmi, topiet pilnīgi, iepriecinājieties savā starpā, esiet vienprātīgi, turiet mieru; tad mīlestības un miera Dievs būs ar jums (2.Kor 13:5-11).

Ticība ir kā dāvana, kas nāk no dāvanas devēja, un ticības dāvana ir svēta un dārga manta, ko tev neviens cits nevar atņemt, kā vien pats to tu vari sev laupīt. Ja tu paturi Kristus evaņģēliju tālu nost no sevis; ja tu ticību uz mūžīgo dzīvošanu uzskati par mazāk svarīgu par šīs pasaules kārībām, tu nemūžam nenāksi Debesu valstībā.

…priecājies, jaunekli, savā jaunībā, un lai tava sirds labi jūtas savās jaunības dienās; staigā tos ceļus, ko tava sirds kāro, un ej pakaļ tam, kas patīk tavām acīm; zini tomēr, ka Dievs par visu to prasīs no tevis nolēsumu!

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.