72. Kad sākas cilvēka dzīvība?


Turies pie pasaules

“Vai moderns, vai nemoderns?” – šis jautājums ir visu interešu priekšplānā, vairāk kā jebkad, ne tikai modes vai veselības jautājumos, bet visās cilvēcisko interešu jomās, zinātnē, literatūrā, reliģijā.

Turies pie pasaules

“Kalpojiet laikam” (Rom.12:11), pie šī vārda viedokļi dalās, vieni apzināti pie slejas modernajam, citi, apzināti nemodernie, skatās atpakaļ uz vecajiem labajiem laikiem. Uz jautājumu, vai tu vēlies būt moderns cilvēks, vieni atbild “jā”, un tikpat pašapzinīgi kā otri sakot “nē”.

Ko par to domā kristietis? Kā viņš attiecas pret laiku maiņu, vai kristietim jādomā konservatīvi vai jāiet laikam pa priekšu, vai viņam jābūt modernam vai nemodernam? Jebkura kristieša pamatjautājums noteikti ir jautājums par mūžību. Kā es šī laikā vidū sasniegšu mūžību?

Tur ir tikai viens ceļš – ārā no laika, lai man ir vienalga pret to visu, kas te notiek, dzīvot vienīgi mūžībai. Turpretī mūsu vārds “kalpojiet laikam” aicina: jūs vēlējāties atrast mūžību, tikai tā kalpojiet laikam. Kā nepagāžama pretruna šim vārdam mūs jāiedrošina: ja vēlies nepārejošo, tad turies pie pārejošā, ja vēlies mūžīgo, tad turies pie laicīgā, ja vēlies Dievu, tad turies pie pasaules.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.