Ieskaties

13 komentāri par “Tēvs

 1. Feldmani neesmu personīgi saticis, bet Slenczkam visu cieņu. Otru tādu vīru kā profesors nav vēl nācies sastapt. Diemžēl “tēvu” [jeb autoritāšu] trūkums ir ļoti reāla padarīšana.

  Bez minētajiem diviem iespējams vēl pārus cilvēki varētu pretendēt uz šādu “titulu”, bet līdz šim sarežģītās situācijas tie ir apliecinājuši savu rīcībnespēju.

  Ir arī vēl bieži nācies sastapt tādus, kuri “vecākā brāļa” aizsegā, mēģina apmierināt savas ambīcijas uzurpējot varu. Tādiem gudri dakterīši jau sen ir noteikuši diagnozi: “mazo krāniņu sindroms”…

 2. Un kā ar archibīskapu Gailīti? To laikam vēl mazāks skaits ir saticis, pirms viņš aizgāja, laikam 90to sākumā.

 3. (es brīnos) To, ka viņu jūs nepieminējāt, bet viņš varētu būt sarakstā, vai ne!

 4. Nu beidziet ņemties, tak pasakiet kādu labu vārdu par viņu!
  Tas mācītājs, kurš par viltus praviešiem runā vairāk un agrāk par Roberto,
  tas ar ļoti labiem vārdiem par viņu izteicās. Nu ja nepazināt vai nezināt par viņu neko, tad tā arī sakāt! Es varu piekrist gviclo uzstādījumam, tomēr uzskatu, ka vecos un aizgājušos pieminēt arī ir labi, kurus ir vērts, un šis ir viens no tiem. Domāju, ka tas ir par tēmu!

 5. Refleksija tieši laikā. Arī man nesenā laikā ir bijušas pārdomas par līdzīgu tēmu tikai nedaudz citā rakursā.

  Bet lasot gviclo refleksiju radās šādi tādi jautājumi.

  Protams, augstākā autoritāte mums vienmēr būs Kristus un Viņam mēs arī sekojam. Šie tēvi varētu būt kā līdzgājēji, pavadītāji (pedagogi?) šajā sekošanā. Kā ir ar paklausību viņiem? Vai šīs garīgās autoritātes iekļaujas 4. baušļa darbības apgabalā? Vai mēs klausamies tikai viņu vārdos un neskatamies viņu darbus? T.i. paklausamies viņu vārdos, kas mums der paņemam, kas nē – atmetam, bet tomēr neejam kopā ar viņiem (nerīkojamies kā viņi) pie Kristus? Vai mēs viņus uztveram tikai kā padomdevējus, kuru padomus mums nav obligāti jāpieņem, vai arī reizēm mēs pazemībā viņiem paklausam, ja arī līdz galam nesaprotam viņu rīcības motīvus?

 6. Sveiks guncha,

  tiešām garīgām autoritātēm ir jāpaklausa, jāseko viņu piemēram un padomam, bet paturot prātā Pētera vārdus augstajam priesterim, ka Dievam vairāk jāklausa nekā cilvēkiem.

  Ar cieņu,
  gviclo

 7. draugs wrc,

  lūdzu nerunā riņķī un apkārt, bet saki mums tieši un skaidri: ko Tu gribi pateikt?

  Debestēvs, mēs lūdzam Tevi,
  Dod mums spēku pastāvēt.
  Nelūdzam sev vieglas dienas,
  Palīdzi tik izturēt.

 8. :) Labi.
  No neoficiālas informācijas zinu, ka arhibīskaps Gailītis aizgāja no šīs dzīves pēc pasūtījuma, kas nebija tikai negadījums vai parasta avārija. Nu ja ne tā, viņš būtu šeit un būtu viens no tiem, kas ir kā labi garīgi tēvi, blakus jūsu pieminētam Feldmanim! Bet ir kā ir. Padomju laiks ir darījis savu, ka tagad nav daudz garīgo tēvu, tik slikta situācija nav Rietumeiropas valstīs, jo tās nepostīja komunisms.

 9. draugs wrc, paldies par atbildi,

  varbūt izteikšu savas personīgās domas:

  1. No šīs pasaules neviens neaiziet bez Dieva ziņas.
  2. Gailītis bijis ļoti jauks cilvēks.

  Tās bija gviclo domas.

  Visu labu vēlot,
  gviclo

 10. feldmanis mani kristiija… bet iipashaa kontaktaa nebiju… patika vinja konsekventaa tureeshanaas pie maaciibas situaacijaas, kad kaadi “maakslinieki” demonstreeja savu atzinju, kas patiesiibaa bija dazhaadu maaciibu mikslis…

 11. Shis raksts man shodien bija kaa iedroshinaajums… jo ljoti viilos maaciitaajaa…un autoritaatees…Sapratu- Jeezuu nekad nebuus jaaviljas- vinjsh ir vieniigaa ceriiba, atbalsts un miilestiiba :)
  “Bet jums nebūs saukties par rabi; jo viens ir jūsu mācītājs, Kristus, bet jūs visi esat brāļi. Jums arī nevienu virs zemes nebūs saukt par savu tēvu, jo viens ir jūsu Tēvs, kas debesīs. Jums arī nebūs saukties par vadoņiem, jo viens ir jūsu vadonis, Kristus. Bet lielākais jūsu starpā lai ir jūsu kalps. [Mt.23:8-11]” amen

Atbildēt