43. Kas ir svētās atpūtas dienas svētīšana?


Strauji pieaug “mega draudzes”

Lielās kristīgās draudzes ASV pieaug. Vairāk nekā 1200 lielās draudzes ar vairāk nekā 2000 dievkalpojuma apmeklētājiem izplešas arī teritoriāli un notur arvien vairāk dievkalpojumus.

Tāpat arvien svarīgākas kļūst sabiedriskās aktivitātes. Teoloģiski lielākā daļa no draudzēm ir harizmātiskas.

Pazīstamākās lielās draudzes ir Willow-Creek draudze, kas atrodas netālu no Čikāgas, un Saddleback draudze Kalifornijā. Šajās draudzēs dievkalpojumus apmeklē 20 000 cilvēku nedēļā. Lielākā “mega draudze” ASV ir Lakewood draudze Hjūstonā, kuru apmeklē 47000 cilvēku.

Šo draudžu locekļu skaits pieaug par desmit procentiem gadā. Tā kā sēdvietu skaits zālē ir ierobežots, tad tiek piedāvāti papildus dievkalpojumi, vai arī ierīkotas draudzes filiāles.

Novērots, ka no šīm “mega draudzēm” pamazām izveidojas mazas Baznīcas, draudze iegūst institūcijas rakstu un sāk izdod savas grāmatas, mūzikas diskus, veido savu izglītības sistēmu.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Strauji pieaug “mega draudzes””

  1. machss:


    bet cik labas ir šīs “mega draudzes” es pat nezinu… tā rodas liela masa ar pasīvajiem svētdienas kristiešiem, kas pat viens otru pēc sejas nepazīst, kur nu vēl tikt aprunāties privāti ar mācītāju…

  2. Ingars:


    Saddleback draudzes mācītājs Riks Vorens uzrakstījis labu grāmatu – Mērķtiecīga dzīve. Vispār domāju, ka ivņš varētu būt baptists vai metodists, bet ka harizmāts, to gan nevarēju iedomāties, jo viņa paustā mācība ir tuvāka krusta teoloģijaiLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.