189. Ko Bībele māca par Jēzus piedzimšanu?


Restaurēts senākais kristiešu klosteris

Ēģiptē pabeigta pasaulē vecākā kristiešu klostera restaurācija. Sv. Antonija klostera restaurācija ilga 8 gadus un izmaksāja 14,5 miljonus ASV dolāru.

Klostera restaurāciju finansēja Ēģiptes valdība. Darbu gaitā speciālisti renovēja sienu, kas apjoza klosteri, kā arī divu galveno klostera baznīcu kompleksa sienas – Apustuļu baznīcas (XIV gs.) un Sv. Antonija (VI gs.).

Tika restaurētas arī mūku celles un VI gs. celtais tornis, kas kalpoja par vietu, kur mūkiem patverties no daudzajiem beduīnu uzbrukumiem viduslaikos. Tāpat tika restaurēti sienu gleznojumi Sv. Antonija baznīcā.

Sv. Antonija klosteris atrodas netālu no Zaafarānas Austrumu tuksnesī, Sarkanās jūras piekrastē. Antonijs, kurš pēc nāves tika iecelts svēto kārtā, kļuva par mūku vientuļnieku un apmetās šajā vietā III gs. Pēc Antonija nāves viņa sekotāji kapa vietā uzcēla klosteri un apjoza to ar cietoksnim raksturīgu sienu. Virs kapa tika uzcelta Sv. Antonija baznīca. Kā klostera kompleksa celtniecības laiks tiek minēts aptuveni m.ē. 350 gads.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.