Ieskaties

2 komentāri par “Nozog svēto pīšļus

 1. Svēto pīšļi, kas pirms astoņām dienām tika nozagti Maskavā no Donas vīriešu klostera un tad uzradās kādā antikvariātā, atkal nodoti klostera rīcībā, pavēstīja Krievijas Pareizticīgo baznīcas amatpersona. Sešu svēto pīšļi, kas glabājās sudraba relikviju šķirstā, no 16.gadsimtā celtā klostera pazuda pēc vakara dievkalpojuma.

  Ceturtdien kāds 30-40 gadus vecs melnā jakā tērpies vīrietis, kura galvu sedza kapuce, nodeva relikvijas mūkiem, stāsta milicijas pārstāvis. “Jaunietis, kurš stādījās priekšā kā Aleksejs, sacīja, ka sudraba relikviju šķirsts atnests uz kādu pilsētas antikvariātu, kur tas būtu pārdots,” paskaidroja baznīcas pārstāvis.

  Tomēr veikala darbinieki zinājuši, ka relikviju šķirsts ir zagts, un atdevuši to klosterim, pastāstīja baznīcas amatpersona, tuvākas detaļas nesniedzot. Cilvēku, kurš ieradās atdot svēto pīšļus, uzfilmējušas klostera novērošanas kameras, norādīja milicijā.

  Donas klosteris uzbūvēts par godu Donas Dievmātes ikonai pateicībā par Maskavas pasargāšanu 16.gs beigās no Krimas hana uzbrukuma. Klostera galvenajā dievnamā atrodas arī patriarha Tihona pīšļi. Garīdznieks vadīja pareizticīgo baznīcu pēc 1917.gada boļševiku apvērsuma.

 2. Tagad atliek vien pārbaudīt, vai kārbiņās tiešām ir svēto pīšļi!

  Ar cieņu,
  gviclo

Atbildēt