170. Ko tu nobeigumā apliecini ar vārdiem: "Tas ir tiešām tiesa"?


Nosauktas interesantākās katedrāles Eiropā

Žurnāls “Forbes” sastādījis sarakstu tām Eiropas katedrālēm, kurām obligāti jābūt katra tūrista apmeklējamo vietu maršrutā. Par katedrāli var uzskatīt tikai dievnamu, kurā ir bīskapa kancele un kur bīskaps notur dievkalpojumus.


Galveno Eiropas katedrāļu saraksts izskatās šādi:

Šartras katedrāle.

Pazīstamākais Šartras pilsētas, Ēras un Luāras departamenta prefektūras piemineklis, kas atrodas 96 kilometrus uz dienvidrietumiem no Parīzes. Tā tiek uzskatīta par vienu no apbrīnojamākajiem gotiskās arhitektūras šedevriem, kas celta 12. gadsimtā.

Santa Marija del Fjore katedrāle Florencē.

Ievērības cienīgs ir kupols, kas veidots pēc Bruneleski projekta, kā arī ārsienu apdare ar dažādu nokrāsu zaļiem un rozā marmora paneļiem un baltu apmali.

Roskildes katedrāle Dānijā.

Tā ir pirmā gotiskā katedrāle Skandināvijā, kas celta no ķieģeļiem. Vienlaicīgi tā tiek izmantota arī kā mauzolejs Dānijas karaliskai ģimenei.

Seviļas katedrāle Spānijā.

Tā ir trešā lielākā kristīgā katedrāle pasaulē (pēc Sv. Pētera katedrāles Romā un Sv. Pāvila katedrāles Londonā), bet no gotiskajām – vislielākā. Šajā katedrālē ir apglabāts Kristofors Kolumbs.

Strasbūras katedrāle Francijā.

200 gadus tā tika uzskatīta par visaugstāko ēku pasaulē, kas nenoliedzami pieder pie izcilākajām katedrālēm Eiropas arhitektūras vēsturē un vislielākajām smilšakmens būvēm pasaulē.

Sv. Vita katedrāle Čehijā.

Tā ir lielākā katedrāle Prāgā, kurā notikusi svinīgā Čehijas karaļu un karalieņu kronēšanas ceremonija.

Daremas katedrāle Anglijā.

Tā būvēta periodā no 1093. līdz 1130. gadam un šobrīd iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā.

Parīzes Dievmātes katedrāle Francijā.

Tā atrodas Sitē salā Parīzē, vietā, kur tika uzcelta pirmā kristīgā Parīzes baznīca – Sv. Stefana bazilika.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.