Ieskaties

9 komentāri par “Neparastākās baznīcas

 1. Bet skaisti taču. Ja ir, kas maksā, kāpēc gan arhitektam – cilvēkam ar telpisku, vizuālu domāšanu – savu kapacitāti neieguldīt labā simbolikā? Teoloģija, kas tajās celtnēs tiek praktizēta, nereti ir nesalīdzināmi sliktāka. Tad nu lai tautai ir vismaz kaut kas stabils un liels acu priekšā, kas uzmanīgam vērotājam pats par sevi var kļūt par svētīgu pārdomu avotu, par sava veida sprediķi. (Kapela suņiem, protams, ir marasms. Lai gan kā biznesa plāns noteikti nav slikta.)

 2. Kolumbijas katedrāle fantastiski skaitā ainavā! Tādu nebiju redzējusi.:)
  Un augstās kundzes katedrāli nekad nebiju iedomājusies tulkot latviski:D

 3. Ha
  Stāsts par Vatikāna rezidenci ir ļoti interesants. Iecere bija grandioza, cieši saistīta ar pāvesta ambīcijām un varas atjaunošanu. Arhitekti nabadziņi [viens pēc otra tādi kā Bramante, Mikelandželo uc kurus vairs neatceros no galvas] nomocījās, lai ēkas dominante – lielais baznīcas kupols būtu uztverams cilvēkam, atrodoties nelielā attālumā no baznīcas. Taču ups.. to var redzēt tikai no ovālā laukuma, kuru dabūja mākslīgi veidot [līdz ar trapecveida laukumu un kolonnādi], lai kupolu vispār redzētu. Kā redzam bildē, atrodoties katedrāles tuvākajā [trapecveida] laukumā redzam milzu fasādi, kas pat semantiski nenolasās kā katedrāle, bet drīzāk kā tiesu ēka vai mākslas muzejs.:))

 4. Un Gaudi tak rkb grasās piešķirt svētā titulu vistiešākajā saistībā ar Ģimenes bazilikas būvniecību.

 5. Baznicu var izveidot ari sava maja.Nolieciet uz galdinja Svēta cilvēka bildi.Sveci.Pukjes.Un bus jums majas altaris.

 6. draugs jenot, pēc būtības vādrs Bazils un Vasilijs [Василий] ir viens un tas pats, tāpat kā βασιλεία un Vasiļisa [Василиса].

 7. nu jā,grieķiski nezinu ,vot i nesapratu ka bazils tas pats vasīlijs vien ir.

Atbildēt