209. Kāpēc mums ir vajadzīga svētošana?


Nāves jūras tīstokļi esot viltoti

ASV galvaspilsētā gandrīz pirms gada atvērtais Bībeles muzejs nācis klajā ar paziņojumu, ka ekspozīcijā esošie Nāves jūras tīstokļi nav autentiski.

Nāves jūras tīstokļi esot viltoti


Neilgi pēc izstādes atklāšanas pētnieki izteica asu kritiku Bībeles muzejam par mīklainas izcelsmes tīstokļu izstādīšanu publiskai apskatei. Kā rezultātā piecus no 16 fragmentiem nolēma nosūtīt uz pārbaudei un analīzei.

Neatkarīgā pētījumā zinātnieki noskaidrojuši, ka atsūtīto piecu Nāves jūras tīstokļi, kas glabājas Bībeles muzejā Vašingtonā, raksturīpašības neatbilstot antīkai izcelsmei, proti, tie neesot 2000 gadu seni rokraksti, bet gan krietni nesenāki viltojumi.

Lai muzeja izstādes ekspozīciju nevajadzētu slēgt, pieci viltotie fragmenti vairs nebūs publiski apskatāmi un tikšot aizstāti ar citiem trim.

Nāves jūras tīstokļi ir senākie Vecās Derības pieraksti. Simtiem ruļļu tika atrasti XX gadsimta vidū Kumrānas salas alās pie Nāves jūras. Pēdējo divdesmit gadu laikā antikvariātos parādījušies vēl vairāki fragmenti, kuriem gan ir visai neskaidra izcelsme.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.