Ieskaties

4 komentāri par “Pārdomas par desmito tiesu

  1. “Brīžiem rodas tāda sajūta, ka LELBā neviens jau vairs pat neapšauba šo prasību par desmitās tiesas maksāšanu.” Es apšaubu un esmu LELB, esmu runājusi laiciņu atpakaļ ar bīskapu Brūveru par šo lietu un viņš arī apšaubīja, tā kā vēl ir cerība.

  2. Pirmo reizi tik saturīgu rakstu lasu par 10 tiesu! Paldies autoram! Tik tiešām drīz jau pilnīgi vis;ās konfesijās tos paniņus no vecās derības pieletos, lai nadiņa ripotu………Skumji………..Dievs svētī arī tad, ja tu dod maz bet ar mīlestībā atvērtu sirdi……….

  3. manupraat, koncentreeshanaas uz 10 tiesas doshanu, balstot to bausliibaa, nav pareiza… kaut gan uzskatu, ka, par cik bausliibaa atrunaata, taa vareetu but norma uz kuru tiekties, vai par kuru zemaak nelaist… evangjeelisks maaciitaajs maaciitu ar kristus vaardiem: sveetiigaak ir dot… un atrastu labus piemeerus biibelee (nav mazums), kur cilveeki ziedoja no sirds, nevis bausliibas dziiti… kaut gan dazhiem siikstajiem bausliiba arii buutu vietaa, arii oponentiem ziedoshanas sakaraa sirds buutu jaapaveetii…

  4. Es domāju, ka mācītājiem varētu palīdzēt viena tāda lieta, par kuru ir pieminējis Pāvils – tā ir mīlestība. Ja mācītāja (un ik vienā, kurš otru pamāca) būs mīlestība, tad mācītājs nekad neriskēs apgrūtināt cilvēku sirdsapziņu kategoriskām prasībām un, vēl trakāk, nesolīs labklājību par paklausību. Jo ir zināmi daudzi gadījumi, kad jūsmotāji maksā un maksā, bet labklājība kavējas un kavējas. Rezultāts ir tads, ka cilvēka ticība tiek smagi ievainota (jo mazāka un vājāka, jo smagāk) Ja šada dvēsele pazudīs, no mācītāja tiks prasīta atbildība.
    Ja es būtu mācītājs, es gan nekautrētos draudzei atgādināt, ka ir nepieciešamas konkrētas lietas, lai draudze vispār varētu pastāvēt. Bet tikai atgādināt, lai modinātu , savukšrt, mīlestības un līdzdalības sajūtu savos klausītājos. Arī Pāvils taču norāda, ka nevar prasīt vairāk, nekā spēj LABĀ GRIBA.
    Bet. Tai pat laikā nedrīkstētu materiālajās iespējās ierobežotos draudzes locekļus padarīt par lielu un dārgi uzturamu sakrālu celtņu mūru ķīlniekiem. Ja kādā apvidū kādam kungam pirms 300 gadiem bija 6000 dzimtcilvēku un kungs uzslēja sakrālu celtni , lai atpirktos no grēkiem Dieva priekša, vai arī, lai pārspētu kaimiņu – šāda grūstoša monstra uzturēšana nedrīkst vārdzināt Dieva draudzi. Labāk ir pulcēties visnecilākajās telpās, bet bez sāpīgām naudas nopūtām. Jā, un bez bažām par “svēto”, ķirmju sagrauzto koka konstrukciju, kas brīžiem izdveš patiesu, brīžiem maldīgu skaņu.

Atbildēt