249. Kāda ir mūžīgā dzīvošana?


Nemieru mērķis

Nemieru aģitatori redz moderno sabiedrību kā visa ļaunuma sakni. Viņi uzskata, ka sabiedrība ir jāatjauno, demoralizējot un sagraujot visu veco, vai citādi stājoties pretī. Bet kādai tad īsti jābūt atjaunotai sabiedrībai?

Nemieru mērķis

Šis jautājums bieži viņiem paliek neatbildēts. Tā iznīcinot veco, viņi cer nonākt pie labākas sabiedrības, kuru paši nespēj raksturot.

Turpretī pastāv arī uzskats, ka šajā pasaulē nav nekā pastāvīga, lai uz to tiektos. Mērķi, dzīves veids un morāle var nemitīgi mainīties. Šodien šī uzskata pārstāvjiem var būt viens viedoklis, bet rīt jau cits.

Saskaņā ar Dieva vārdu, savukārt, pastāv noteiktas prasības ar dievišķām pastāvēšanas tiesībām, kuras nav iespējams pārkāpt, neizsaucot Dieva dusmas. Tās ir sekojošas prasības:

  • Māja, ģimene, laulība;
  • Laicīgā valdība, likumi, sabiedrība, valsts un dzimtene;
  • Dieva vārds un Kristīgā Baznīca.

Pirmās divas attiecas uz laicīgo dzīvi, bet trešā uz garīgo dzīvi.

Mūsdienās jaunatnes alkās iznīcināt veco, nav runa par atjaunotni, kura būtu nepieciešama mainoties laikiem un apstākļiem, bet gan par augstākminēto dievišķo institūtu graušanu jeb sacelšanos pret Dievu.

Tā ir augsne apsūdzībām pret sabiedrību. Tiek pārmesta birokrātisku un policejisku metožu izmantošana, novēlota reaģēšana un mīņāšanās uz vietas, kā arī rasu un klasu segregācijas veicināšana.

Šādas lietas tiešām var parādīties laiku pa laikam atsevišķās vietās, kā arī atkarībā no atsevišķu cilvēku rakstura. Bet tas nenotiek tādēļ, ka viss vecais tiešām ir slikts, un lietas labošanai būtu jāatmet pamatvērtības.

Ir daudz pieņemamu viedu sabiedrības uzlabošanai. Nobriedušiem pilsoņiem, īpaši kristiešiem, jābūt pacietīgiem. Bezgrēcīgu sabiedrību nav iespējams radīt no grēcīgiem cilvēkiem.

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.