48. Kāpēc Dieva Vārda nicināšana ir smags grēks?


Kas veido sabiedrību?

Cilvēku varētu uzskatīt par mazāko sabiedrības sastāvdaļu, taču, pirms viņš nāk pasaulē, pastāv pāris – viņa vecāki. Turklāt, pirms jaunradītais cilvēks spēj uzsākt kādu darbu vai ietekmēt notiekošo, viņam nepieciešama audzināšana, aprūpe, izglītība un apmācība.

kas veido sabiedrību

Vispirms ar to nodarbojas bērna vecāki. Sadraudzības gars, izglītība un apmācība, ko bērns saņem mājās, veido arī pasaules sabiedrības pamatu. Nav tādas tautas vai civilizācijas, kurā nevarētu novērot šo ietekmi un ģimenes jeb mājas nozīmi. Ja arī bijuši kādi izņēmumi, šīs tautas vai civilizācijas nav ilgi pastāvējušas.

Dažkārt izteikta doma, ka laulība, māja un ģimene ir tikai vēlāki veidojumi ilgākā attīstības procesā. Tas noteikti nav tiesa. Ja aplūkojam mazattīstītās civilizācijas, tajās jau redzam ģimenes, kurām ir apmēram tāda pati nozīme kā “attīstītākajās” civilizācijās. Mūsdienu sabiedrības mēģinājumi aizvietot ģimeni un māju ar sociālajām iestādēm jau kopš bērnu dzimšanas brīža ir nesuši tikai negatīvus rezultātus. Tas nozīmē, ka dabiskos iestādījumus, ģimeni un māju, nevar ne ar ko aizvietot. Tiem ir vislielākā nozīme, jo tie veido sabiedrības pamatu.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.