Ieskaties

14 komentāri par “Liecības, brīnumi un zīmes

 1. šeit nu gan gribētos bišku iebilst, jo jāņem vērā, ka ne viss ir nepareizi, ko harizmāti māca. Jā gan – visas atklāsmes, zīmes un brīnumi saistīti ar Dieva vārdu vai sakramentiem, taču neviena rakstu vieta bībelē nenorāda, ka līdz Jēzus otrajai atnākšanai kādā brīdī Svētā Gara dāvanas beigsies – šāds attiecinājums ir tikai uz Dieva valstību, kur būs kas vairāk par šiem zemes brīnumiem, kad pravietošana un dziedināšana vairs nebūs nepieciešamas.

  Taču šobrīd tas viss ir vajadzīgs. Labāk bijis norādīt, ka harizmāti krietni vien pārspīlē, bet nevis pilnībā noliegt un paslidināt to par velna darbiem. Jo ka brīnumi – uzsveru JĒZUS vārdā notikuši, to nevar un nedrīkst noliegt.

  Arī mūsdienās reizēm vajag apstiprinājumu, ka bībele nav tikai vārdi un sakramenti nav tikai rituāli, bet ka Dievs ir dzīvs un reāli darbojas, taču jāuzsver, ka tas viss notiek kad, kur un kā Dievs to gribēs. Mēs varam lūgt pēc tā, tiekties pēc tā, taču mēs nevaram Viņu piespiest, jo Viņš gan zinās labāk par mums kā kam būs notikt. Un ja viņš gribēs tad nedarīs vispār nekādus brīnumus un otrādi – ja gribēs tad darīs tādas lietas, ka visiem mutes paliks vaļā. Tas viss ir tikai un vienīgi no Dieva atkarīgs.

  Es gribētu lai kāds spēcīgs rakstu zinātājs atspēko drīzāk šo maldu mācību – ka Svētā Gara dāvanu saņemšanai obligāta līdzejoša zīme ir mēlēs runāšana, kas ir nevis kā dāvana, bet tikai kā zīme.

  Taču pilnībā noliegt un pasludināt par velnu, nav prāta darbs, jo taču ir apsolīts, ka DIevs apstiprinās evaņģēlija autoritāti ar līdzejošām zīmēm un brīnumiem, ir pravietojums, ka būs runāšana jaunām mēlēm, pravietošana, sapņi, parādības un atklāsmes, un dziedināšanas – lūk tas ir ar Dieva vārdu rakstos pamatots, tā ka nav nekādu bažu, ka šie brīnumi notiktu ārpus DIeva vārda un sakramentiem, jo Dieva vārds saka, ka tie notiks.

 2. draugs ingars, man priex, ka tu šīm smalkām lietām pieej ar uzmanību. cerīgi!
  mēģini saskatīt atšķirību:
  1)gars, kas no Dieva, dod liecību par Kristu un viņa vārdu patiesumu,
  2)cits gars ceļ godā īsteni pareizos ticīgos un ar zīmēm apstiprina viņu vārdu
  nemaldīgumu.
  p.s. atceries, ka pats viltīgākais un ļaunākais bij anti-kristus gars…

 3. ja es nevaru un nevaru atrast dārgakmeni
  taču man gribas un gribas ar tādu rotāties
  tad nekas cits neatliek kā …
  … stikla krellītes !!!
  – – –
  vai tas (ne?)varētu būt labs risinājums?

 4. ddauka, bet par to jau ir runa, ka šie brīnumi apstiprina Dieva vārdu reālo spēku un ka Dievs reāli eksistē, ka Viņš mīl cilvēkus. Ir protaams cilvēki, kas pat redzot brīnumu neticēs un ir, kas neredzot neko ticēs uz vārda. Taču viennozīmīgi pateikt, ka Dievs nekad nedarbojas caur pārdabiskiem notikumiem, kā arī caur tīri dabiskiem notikumiem, apstākļiem un situācijām nevar, jo bībelē atrodam, ka tieši tā Dievs bieži vien darbojas

  Bet taisnība tev dauka ir, ka ir arī tādi un ne mazums, caur kuriem darbojas cits gars, itkā Jēzus vārdā, taču tur tāda sekojoša viltība:

  bībelē rakstīts, ka ikviens gars kurš apliecina Jēzu Kristu miesā nākušu, ir Dieva Gars. Taču mormoņu leģendā parādījās arīdzan pats Jēzus Kristus un apliecināja tā ka maz neliksies, bet ko tad īsti nozīmē – APLIECINĀT JĒZU KRISTU MIESĀ NĀKUŠU. Vai tas nozīmē automātiski atkārtot vārdus kā kādu pieeejas paroli? Vai visi, kuri saka KUngs Kungs tiks pestīti? Vai visi, kuri tic ka ir viens Dievs ir kristieši? Vai visi, kuri putām uz lūpām apliecina, ka darbojas Jēzus vardā patiešām ir Viņa apustuļi? Kā atšķirt garus, jo sātans ir daudz viltīgāks, viņš taču zina, ka ja atklāti noliegs Jēzu, tad nekas viņam nekas neizdosies, tā ka vienīgā iespēja ir maskēties. Filmā par spiegu Štirlicu, viņam vajadzēja būt kā “savējam” vāciešu starpā. Tāpat arī velns var būt varen kristīgs, riktīgs savējais, viņš pat prot tā uzvesties attiecīgi runāt un rīkoties, nomaskēties, tā, ka tu viņu no paša Dieva Dēla neatšķirsi.

  Bet tad tālāk ir jautājums – ko īstī nozīmē šajā rakstuvietā – apliecināt Jēzu Kristu miesā nākušu? Vai pietiek, ja pasaku – jā es ticu, ka Jēzus Kristus Dieva Dēls miesā nācis atpestīt cilvēkus no grēkiem, lai man varētu ticēt uz vārda visam pārējam ko es mācu? Redzat es apliecināju un tas tagad nozīmē, ka vienmēr 100% apriori runāju tiešu Dieva vārdu?

 5. Ingars, kā tad tur bij… ja viņi netic maniem vārdiem, viņi neticēs arī tad, ja miroņi augšāmcelsies!

 6. bet hariku atmaskotājs savā raxtā taču nenoliedz Dieva providenci šai pasaulē extraordinārā veidā! māc. Bite atkal un atkal uzsver tik to, ka pestījošās mācības apstiprināšanai vairs NEVAJAG pārdabisku zīmju, jo mums ir Raxti,kur pārbaudīt, kas pirmdraudzei nebija.
  Jēzus norāda, ka laiku beigās nebūs vairs ticības viņa mācībai un, ka pat izredzētos šis brīnumdarītājs gars mēģinās pievilt…
  un visubeidzot, ingar, vai pastardiena tuvojas pasaules ļaunuma vai Draudzes pieķeršanās meliem dēļ, ko???

 7. vai ingars grib, lai vilks paēdis un avis dzīvas [t.i. nepateikt neko lieku attiecībā uz harizmātiem, joprojām palikt luterisks – tādējādi pakalpojot diviem kungiem]?

 8. dauka
  jo mums ir Raxti,kur pārbaudīt, kas pirmdraudzei nebija
  ***
  kaa ta pliek ar no mozus liidz pravieshiem vinjs tiem izkaidroja rakstus, kas par vinju rakstiiti… vareetu shodien kaadam apskaidrot tikai no VD? :)

 9. nū, cik man zināms, Raxti bij jūdiem berojā, kur kā sacīt, ielūkoties…
  pagāniem ar tādi bija, ko?
  vai tev, moritz ir citi fakti pieejami, padalies ar mums nezinīšiem ;)

 10. nu, pagaaniem ilustraacijaam dzejniekus citeeja… tad veel tiem bija iespeejams saakt groziities sinagogaa, lai pie kaarotajiem rakstiem tiktu…

Atbildēt