103. Kas redz katru zagšanu un par to soda?


Labākās kāzu drēbes viesiem

Tad ķēniņš iegāja viesus aplūkot un ieraudzīja tur vienu cilvēku, kas nelija ģērbies kāzu drēbēs. Un viņš sacīja tam: draugs, kā tu esi šeit ienācis bez kāzu drēbēm? – Bet. tas palika kā mēms. (Mt.22:11-12)

Labākās kāzu drēbes viesiem


Dieva žēlastība ir dāvana. Bet tam, kas Dieva žēlastību nicina, vairs neatliek nekādas žēlastības.

Žēlastības nicināšana var izpausties dažādi.

Viens gluži labi saprotams veids ir uz Jēzus aicinājumu pateikt “nē” vai arī noraidīt to ar tukšu aizbildināšanos, par ko lasām Viņa stāstītās līdzības sākumā. Cilvēki teica “nē”, jo daudz kas cits tiem šķita svarīgāks.

Bet Dieva aicinājuma nicināšana var izpausties arī citādi. Par to lasām līdzības beigās. Kāds viesis nebija ietērpies svinību drēbēs, tādējādi neparādot ķēniņam pienākošos godu un cieņu.

Varbūt mēs vēlamies zināt, kur šis cilvēks varēja dabūt svinību drēbes! Baznīctēvs Augustīns raksta, ka senatnē paši ķēniņi lūgtajiem viesiem mēdza piešķirt svinību drēbes. Taču nav īsti zināms, cik izplatīta šī tradīcija bijusi, tāpēc mums par to galva nav jālauza. Pievērsīsim uzmanību pašam galvenajam: visiem lūgtajiem viesiem bija jāierodas tērptiem tā, kā ķēniņš bija pavēlējis. Svarīgākais šādās svinībās nav ēdiens un citas jaukas lietas. Galvenais ir, lai, atrodoties ķēniņa klātbūtnē, viss notiktu viņam pa prātam.

Ja šis cilvēks to būtu ņēmis vērā, viņš būtu ģērbies citādi.

Bet kā jānāk mums, kad Jēzus mūs aicina pie Sevis? Ievēro Viņa vārdus: “Laiks ir piepildīts, un Dieva valstība ir tuvu atnākusi! Atgriezieties no grēkiem un ticiet uz evaņģēliju” (Mk.1:15).

Dieva vārds saka: atgriezies! – Sūdzi savus grēkus Dieva priekšā un vērsies pie Jēzus. Uzklausi Evaņģēlija vārdus par pestīšanas pilnību Kristus vārdā, kas par tevi ir miris!

Ja vēlies zināt, kādas svinību drēbes Debesu valstībai ir derīgas, lasi pravieša vārdus: “Es priecājos lielā priekā par To Kungu, mana dvēsele ir līksma par manu Dievu! Jo Viņš mani ģērbj pestīšanas drēbēs un mani apsedz ar taisnības apsegu kā līgavaini, kas sev uzliek priestera cepurei līdzīgu galvas rotu” (Jes.61:10).

Piemini, ko Jānis redzēja debesīs: neaptverami lielu ticīgo pulku, kas bija mazgājuši savas drēbes un tās šķīstījuši baltas Jēra asinīs (Atkl.7:14).

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.