Ieskaties

19 komentāri par “Kristietis līgo

 1. izmantoju valsts briivdienas… shogad ar draudzes aktiivistiem iireesim viesu maaju un aktiivi izklaideesimies…

 2. Ziemassvētki un Lieldienas arī tikpat labi var būt pagānu svētki, viss atkarīgs no tā, kā kā šoss svētkus svin. Piemēram Jāņos daudzi kristieši piemin Jāni kristītāju, kurš nāca kā vēstnesis Mesijas priekšā

 3. Nekādā gadījumā. Gada pārskati + haltūras :)

  Jāņa Kristītāja pieminētājiem tymajos svētkos vajadzētu mieloties ar taukšķētiem sienāžiem un svaigu kameņu medu.

 4. Man šie svētki saistās ar lielo tautas piedzeršanos. Labprāt izsvītrotu no kalendāra. Pikniku var uztaisīt arī citā dienā =)

 5. Jāņi (Jāņa Kristītāja diena), tāpat kā Ziemassvētki (Jēzus piedzimšanas diena) arī baznīcas kalendārā pieskaņota pagānu saulgriežiem…
  Svētki ir svētki, taču tikkai no svinētājiem atkarīgs svētku saturs…

 6. neviens variants… svinēšana automātiski nenozīmē dzeršanu…

 7. pagānu svētki tikpat kā ziemsvētki un lieldienas. bībelīgajiem / evanģeliskajiem kristiešiem jāsvin tā Kunga diena- Augšāmcelšanās svētki jeb sabats

 8. Normāli svētki, kuros atceramies, ka esam pagānu kristieši un ka vajag priecāties. Nedomāju, ka šie svētki paši par sevi( ja tos nepapildina mākslīgi ar neopagānismu ) satur reālu pagānisku dievību pielūgsmi, aizliegtu 1.bauslī.
  Imprimatur.;-)

 9. Svētīgus Saulgriežus 21-ā jūnijā visiem tiem kristiešiem, kuri saglabājuši saikni ar dabas ciklu un senču mantojumu! Līgo!

 10. Atcerieties – Dievs mūs visu laiku vēro! Tapēc dzīvojiet tā, lai viņam būtu interesanti skatīties! :D

  Jāņus ir jāsvin uz pilnu klapi! Tie ir latviešu svētki un latviešiem pofig, vai tas kādam patīk, vai ne!! :D Alus, siers un vāverītes!!!! :D :D :D

 11. Tā kā būtu rakstīts, ka svētajiem visas LIETAS ir svētas…
  Atliek vien novēlēt priecīgus svētkus ar aliņu un dziedāšanu. Un paiet malā, kad sākas visiem zināmās okultās darbības. Visticamāk gan, ka visi paspēs nolūzt. Un tās dziesmas jau arī neviens vairs par lāgu nezin.
  Un bēdas tiem krustiešiem, kas ar histērisku attieksmi pret Līgo svētkiem apgrēcina un atsvešina no Baznīcas meklējošas dvēseles.

 12. kashins23.

  Atcerieties – Dievs mūs visu laiku vēro!

  Ja Tu patiesi esi satvēris, ka Viņš visu redz, tad jau Tu esi ar vienu kāju Debesīs. Ko tu domā darīt ar otru?

 13. šitamie gan ir radikālāki :

  Katoļu arhibīskaps Jānis Pujats, luterāņu arhibīskaps Jānis Vanags, „Jaunās paaudzes” vadonis Aleksejs Ļedjajevs vienojas pret Līgo svētkiem.

  Jāņu naktī pa visu Latviju uz pakalniem deg pagāniskie ugunskuri un mūsu tauta grimst alkoholā, pagāniskā dzīvesveidā un bezdievībā.

  Turklāt „Jaunās paaudzes” namā Rīgā sestdien un svētdien sarīkota starpkonfesionāla konference „Nē pagānisma kultam Latvijā”, kurā analizē latviešu tautas Līgo svētku tradīciju okultās saknes un to ietekmi uz cilvēkiem.

  Pēc dievkalpojuma ieplānots sakurt sārtu un sadedzināt okultās grāmatas un fetišus. Vietā atgādināt, ka pasākuma namatēvs, „Jaunās paaudzes” vadonis Aleksejs Ļedjajevs savos sprediķos latviešu tautas dziesmas nicinoši nosaucis par pagāniskajām mantrām.

  Tik traki tomēr nav, rīkotāji nav speciāli aicinājuši mest liesmās latvju dainu sējumus vai vismaz Līgo dziesmas. „Līgo ir kultūras pasākums, var apmeklēt, var neapmeklēt,” uzskata konferences rīkotāja Eva Alere. „Sadedzināt domājam ezoteriku, buramvārdu grāmatas, citu okulto literatūru. Fetiši ir dažādi amuleti, ir pat kauli, ko izrok no kapiem, savulaik cilvēki plēsa mizu no priedes pie Zilā kalna Marta kapa,” stāsta Alere. Nelāgo literatūru sanesuši paši kristieši no saviem grāmatplauktiem: „Ne jau visi nāk ar baltiem spārniem kā eņģeļi.”

Atbildēt