174. Kādēļ mūsu Pestītāja vārds ir Kristus?


Vai cūciņ’ ēdīsit?

Būt vai n e-būt? Ēst vai n e-ēst? Šķīsts vai n e-šķīsts?

Reizēm ir tā, ka cilvēkiem reliģisku motīvu dēļ rodas aizspriedumi pret dažāda veida ēdieniem. Un visbiežāk tie ir tieši pret gaļu. Bet ja nav pret gaļu kā tādu, tad pret cūkas gaļu – noteikti.


Reiz pie kādām neformālām pusdienām tika uzieti pāris domu graudu, kurus e-minence un e-sence atzina par vērtu, lai ar tiem padalītos arī e-vidē.

Tad nu še piedāvājam jums vienu cūcisku e-aptauju:

Cūkas ir…

 • …šķīstas, jo… [zemāk paskaidrošu savu viedokli] (54%)
 • …nešķīstas [iekšēji], jo tās nesvīst un visi sārņi tām paliek organismā (21%)
 • …nešķīstas, jo tā stāv rakstīts [pie Mozus] (21%)
 • …nešķīstas [ārēji], jo tās vārtās dubļos (4%)

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Vai cūciņ’ ēdīsit?”

 1. vasara:


  Principā jau man vislabāk patika 2pirmie piedāvātie atbilžu varianti:)) bet..
  Rom.14:14 Es zinu un esmu pārliecināts Kungā Jēzū, ka nekas nav nešķīsts pats par sevi: vienīgi tam, kas domā, ka tas nešķīsts, tam tas nešķīsts.

 2. talyc:


  jā, tas pirmais/acīmredzamais jau allaž liekas tas patīkamākais/pareizākais
  un sekulāri skatītāji tā jau dara vispirms nepatikā novēršas, tad nosauc cūku par netīrīgu un tikai pēc tam (ja vispār) mēģina iedziļināties, kamdēļ tā vārtījusies sūdos!?
  - – -
  un tas otrais ir vistiešākajā saistībā ar to pirmo: jā cūkas nesvīst, taču tās mazgājas (vārtoties dubļos) un termolegulācija viņām nava tik attīstīta kā cilvēkam, tādēļ tās dzesē sevi ārēji (vārtoties dubļos). Un ja tās (cūkas) vārtās sūdos, tad tas nava tāpēc, ka tās būtu netīrīgas, bet tamdēļ, ka bieži vien (pie cilvēku kultivētām cūkām) tie ir vienīgie pieejamie dubļi :(

 3. moritz:


  cuuku beerees parasti saeedos asinju putru un ceptas aknas budj zdorov… peec tam jau seko karbinaade un aukstgalja…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.