Skip to content
9. marts, 2021
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Telegram
  • RSS
  • e-PASTS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-BĻJ
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

25. Kas ir īsta mīlestība uz Dievu?

  • Sākums
  • Jēzus vienmēr ir ar jums
  • e-raksti

Jēzus vienmēr ir ar jums

Dzīvības Vārds

Dorē brīnišķīgā glezna, kas attēlo eņģeļu ieskautā Kristus debesbraukšanu, ir saviļņojošs skats. Taču mākslinieks ir uztvēris kādu citu bieži neievērotu sajūtu. Paskatieties uzmanīgi uz mācekļiem kreisajā apakšējā stūrī, kas “cieši skatījās uz debesīm” (Ap.d.1:10-11). Vai tiešām viņi jutās tā, kā mākslinieks viņus ir attēlojis – vieni un pamesti? Kaut arī viņi varēja būt izmisuši, debesbraukšana nebija viens no Kristus sekotāju skumjākajiem brīžiem. Kā mēs to zinām? Mēs to zinām, jo evaņģēlists Lūka mums vēstī, ka mācekļi atgriezās Jeruzalemē ar lielu prieku, slavēdami Dievu (Lk.24:52-53).

Jēzus vienmēr ir ar jums

LĪGAVAINIS NAV ATSTĀJIS SAVU LĪGAVU

Kristus sauca Baznīcu zemes virsū par Savu “Līgavu” (Jņ.3:29; Atkl.21:9). Mēs tāpat zinām, ka Kristus, Līgavainis, ir uzņēmies mūžīgas saistības pret Baznīcu un ka Viņš nav pametis Savu pirmo mīlestību (Ef.1:13-14). Pēc Savas dzīves upurēšanas Savai Līgavai Līgavainis uzkāpa debesīs, lai sēstos “pie Dieva labās rokas” (Kol.3:1), taču Viņš nav pametis Savu Līgavu.

Jēzus deva solījumu Saviem mācekļiem un arī mums, sacīdams: “Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam” (Mt.28:20). Jēzus ir mums tuvāk kā jebkad, jo Viņš “uzkāpis augstāk par visām debesīm, lai visu piepildītu” (Ef.4:10). Viņš ir pie Tēva “labās rokas”, tas ir, tādā stāvoklī, lai visuvareni svētītu un aizsargātu mūs (2.Moz.15:6-12; Ps.20:6; 63:8).

Naktī, kad Kristus ievadīja Savu Svēto Vakarēdienu, Viņš sacīja, ka Viņa saistība ar mums un klātbūtne turpināsies mūžīgi. Jēzus teica: “Tanī dienā jūs atzīsit, ka Es esmu Tēvā un jūs Manī, un Es jūsos” (Jņ.14:20). Tagad mēs izpētīsim šo noslēpumu.

ZĪME, KAS SNIEDZ PIEPILDĪJUMU

Dievs saprot mūsu, grēcinieku, vajadzības. Mūsu lielākā vajadzība ir zināt, ka katram no mums ir piedots un ka mēs esam mīlēti par spīti mūsu kļūmēm. Mūsu žēlsirdīgais Kungs arī saprot mūsu vajadzību būt sadraudzībā ar Viņu un citiem cilvēkiem mums apkārt. Dievs brīnumaini piepilda šo īpašo vajadzību caur Savām īpašajām dāvanām, kas slēpjas kristību un Svētā Vakarēdiena sakramentā. Šie divi sakramenti ir Dieva unikālā saziņa ar mums. Tie ir Viņa vārdi, papildināti ar darbiem, kas ir uztverami ar mūsu sajūtām – redzi, dzirdi, garšu un tausti. Tādēļ, kad Dievs Svētajā Vakarēdienā savieno Savu svēto Vārdu ar pasaulīgo maizi un vīnu, tie kļūst par īpašām un pārliecinošām zīmēm, kas ne tikai norāda mums uz Viņa iemiesoto mīlestību, žēlastību un piedošanu, bet arī sniedz šīs svētības Viņa paša miesā un asinīs.

MĪLESTĪBAS VADĪTS, DIEVS RĪKOJAS PIRMAIS

Lai saprastu Dieva brīnišķo žēlsirdību un mīlestību, mums jāaplūko Viņa sākotnējais, žēlastības pilnais pestīšanas darbs, kas sākas ar kristību sakramentu. Šeit Dievs paraksta mūsu adoptācijas dokumentus. Tie parakstīti ar paša Jēzus asinīm. Ar kristību ūdeni un atjaunojošo Vārdu Svētais Gars ieceļ mūs jaunā, brīnišķīgā stāvoklī. Kaut arī mēs esam pazuduši grēcinieki, mēs kļūstam par izpirktiem svētajiem un Dieva svētās ģimenes locekļiem. Topot savienoti kristībā ar mūsu Pestītāju, mēs iegūstam Viņa dzīves, nāves un augšāmcelšanās svētību (Rom.6:3; Gal.4:5; Ef.1:5). Tādēļ kristības ir Dieva visīpašākā zīme. Taču šī Dieva darbu zīme ir kas vairāk, nevis tikai zīme vai simbols. Caur šo dievišķās adoptācijas un atdzimšanas darbību žēlastībā tiek pabeigta pilnīga visu mūsu grēku piedošana (1.Pēt.3:21).

DIEVA JAUNAIS ŽĒLASTĪBAS DARBS

Kristības ir pirmais solis Dieva žēlastībā un mūsu svētītā uzņemšana Dieva valstībā. Kristībā mēs kļūstam par Dieva bērniem un visas mūsu dzīves laikā nepārtraukti saņemam Viņa svētības. Tāpat kā bērnam ir nepieciešama vecāku mīlestība un viņu sagādāta barība, arī mums vajadzīga mīlestība, barība un iedrošinājums mūsu dzīves ceļojumam (Rom.8:18-19; 2.Kor.5:1-2). Tādēļ, lai mūsu augšanas un nobriešanas procesā mūs pabarotu un stiprinātu, Dievs mīloši sniedz mums īpašo barību, ko Viņa Dēls sagatavoja naktī pirms asiņainās sišanas krustā (1.Kor.11:23-26).

Lai saprastu, kas notika, kad Jēzus ievadīja Svēto Vakarēdienu, mums jāatsauc atmiņā tas, ka Kristus krustāsišanas priekšvakarā visa Jeruzaleme bija aizņemta ar gatavošanos Pashā jeb pāriešanas svētkiem (Lk.22:7-8). Šīs ikgadējās svinības bija nolicis Dievs. Tajās jūdi atcerējās vēsturisko un liktenīgo nakti, kad pirms vairākiem gadu simtiem Dievs visuvareni atbrīvoja Savu izredzēto tautu no ilgas verdzības Ēģiptē (2.Moz.12). Lai sagatavotos Israēla dievišķajai atbrīvošanai, Dievs sūtīja nāves eņģeli, lai tas paņemtu katras Ēģiptes ģimenes pirmdzimtā dzīvību. Lai nāves eņģelis neaiztiktu Viņa bērnu mājas, Dievs pavēlēja katrai Israēla ģimenei nosmērēt savu māju durvju stabus ar nevainīga jēra asinīm. Tas kalpoja par zīmi nāves eņģelim, ka tas nedrīkst aiztikt šīs Dieva cilvēku mājas un tam ir jāpaiet tām garām. Tad Dievs lika Israēlam nekad neaizmirst, ka viņus neatbrīvoja viņu pašu upuri vai svēta dzīvošana, bet gan Dieva spēks un žēlastība (5.Moz.6:12; 20-23). Tādēļ katru gadu Pashā svinēšana bija kas vairāk nekā tikai vēsturiska atceres diena. Ikgadējos Pashā svētkos visi to dalībnieki atkal tika apvienoti žēlastības Dieva priekšā, kurš pasargāja viņu senčus no nāves eņģeļa (2.Moz.3:8).

Šodien ikgadējā Pashā svinēšana par godu Dieva veiktajai Israēla atbrīvošanai no verdzības Ēģiptē ir aizstāta ar ko citu. Caur Savu jauniedibināto pestīšanas mielastu, kas jāsvin “bieži”, Jēzus, mūsu Pestītājs, atbrīvo mūs no mūsu pašu garīgā grēka gūsta. Tāpat kā ebreju Pashā, Svētais Vakarēdiens tika iedibināts kā kas vairāk nekā tikai Kristus krustāsišanas atcere un vairāk kā tikai vienreizējs notikums. Svētais Vakarēdiens regulāri apvieno mūs Dieva sniegtajā garīgajā atbrīvošanā caur Viņa Dēla nāvi. Viņš viens ir atbrīvojis mūs no mūsu grēka lāsta un mūžīgā nolādējuma, kādu esam pelnījuši (Kol.1:12-14).

KRISTUS VARENĀ KLĀTBŪTNĒ MŪSU VIDŪ

Taču tas nav viss. Dievs tāpat arī zina par izaicinājumiem, ar kādiem mums jāsastopas neticīgajā pasaulē. Viņš jo īpaši apzinās mūsu cīņu ar grēcīgo miesu un sātanu (1.Jņ.2:26). Vērojot mūsu bezcerīgo cīņu, Dievs izdomāja plānu mūsu glābšanai. Viņš sūtīja Kristu zemes virsū, lai Viņš kļūtu par tādu pašu cilvēku kā mēs. Būdams Cilvēka Dēls, Kristus arīdzan cīnījās ar cilvēka grēcīgo dabu (Ebr.4:15). Viņš tika kārdināts tieši tāpat, kā tiekam kārdināti mēs (Lk.4:2-13), Viņš izjuta zaudējuma sāpes (Jņ.11:35), Viņš ēda (Lk.24:42-43) un Viņš gulēja (Lk.8:23). Jēzus pilnībā bija cilvēks, un tas mums ir liels mierinājums. Mēs zinām, ka Jēzus patiesi izprot mūsu grūtās dienas. Paturot to prātā, mums ir īpaši svarīgi zināt, ka tad, kad Jēzus uzkāpa debesīs un pazuda no Savu mācekļu redzesloka (Ap.d.1:9), Viņš neatmeta Savu cilvēcisko dabu. Tieši otrādi, šajā dabā ir tas, ka Viņš “uzkāpis augstāk par visām debesīm, lai visu piepildītu” (Ef.4:10).

Tādēļ tas, ka Jēzus joprojām ir apveltīts ar cilvēcisku dabu, mums ir liels iedrošinājums. Kristus, mūsu debesīs uzkāpušais Kungs, joprojām fiziski ir ar mums. Kā patiess Dievs un patiess Cilvēks Viņš ik dienas ir kopā ar mums un visu Savu asinīm izpirkto Baznīcu. Jēzus zina mūsu ikdienas cīņas, un Viņam ir vara palīdzēt mums, kad tas nepieciešams (Ebr.4:16). No visām lietām, ko mēs zinām, labākās ziņas un lielākais mierinājums ir tas, ka Jēzus ir ar mums.

Kā noguruši ceļinieki uz šīs zemes mēs esam svētīti ar piemiņu, ka mūsu augšāmcēlušais un debesīs uzkāpušais Kungs Jēzus vairs neierobežo Savu cilvēcisko dabu (Jņ.20:19). Reiz mūsu dēļ Jēzus pazemoja Sevi un uzņēmās mūsu cilvēcīgo vājumu, lai ciestu un nomirtu par mūsu grēkiem, lai izpatiktu Savam Debesu Tēvam un pilnībā pabeigtu mūsu glābšanu.

Pabeidzis šo uzdevumu, Jēzus tagad valda kā mūsu uzvarošais Kungs, ko iecēlis Viņa Tēvs. Visa radība debesīs un uz zemes tagad pakļaujas Viņam (Kol.1:17). Kāds prieks ir zināt, ka Jēzus izmanto Savu varu mūsu labā un mums par svētību!

Kādas lieliskas ziņas! Jēzus spēks un svētība tagad pie mums nāk īpašā un brīnumainā veidā caur Viņa asinīm un miesu un Svētā Vakarēdiena maizi un vīnu. Mēs šo maltīti nesagatavojam. Pats Kristus ir uzklājis galdu un sagatavojis ēdienu. Mums tikai jāsaņem tas un jābauda ticībā!

Tags: Dieva darbu zīme Gustavs Dorē Jēzus solījums Jēzus spēks Kristus debesbraukšana Kristus klātbūtne Līgavainis Pashā svinēšana Svētais Vakarēdiens žēlastības darbs

Continue Reading

« Saprāts vai ticība
Svētais Vakarēdiens »

Ieskaties

Dziedināšanas un labklājība
Trīsdesmit ceturtais vakara priekšlasījums
Augsburgas ticības apliecības priekšvārds
Tavs prāts lai notiek virs zemes un Debesīs

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Pēdējie komentāri

  • scwildflower9: “"Iespējams, šie vārdi mums šķiet pietiekami skarbi un pat cenzējami mūsu laikmetā, neskatoties uz to, ka mūsu sabiedrībā tiek daudzināta…”
  • Roberto: “vēl pamanīju, ka jaunajā (2012.gada) Bībeles izdevumā nav Lk.9:56 un Mt.18:11 - attiecīgi "zudušais" teksts: Jo Cilvēka Dēls nav nācis…”
  • gviclo: “gviclo neslēpjas. Vienkārši spied uz gviclo. Bet kas ir scwildflower9? Ar cieņu, gviclo”
  • Roberto: “Cody, paldies par ekskursu, pilnība piekrītu nostājai ...tomēr ņemot vērā kristīgai ticībai, konservatīvām vērtībām un runas brīvībai pieaugošos naidīgos noskaņojumus…”
  • Cody: “Pāvels Durovs savulaik dibinājis вКонтакте sociālo tīklu, tad Krievijas specdienestu piespiests to nodeva tam pašam specdienestam, tad emigrējis un radījis…”

Līdzīgās e-publikācijas

  • Jēzus vienmēr ir blakus
  • Vārds “Dievs”
  • Ko Dievs piekodina mums ar ceturtā baušļa apsolījumu?
  • Dievu lūgt var arī mājās!
  • Lūgšanas Jēzus vārdā vienmēr tiek uzklausītas
  • Es vienmēr zinu, ka taipus mākoņiem spīd saule
  • Rīcība saskaņā ar Tēvreizes piekto lūgšanu
  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Atrodam mierinājumu sajaukšanā Atrodam mierinājumu sajaukšanā
    • e-apceres

    Atrodam mierinājumu sajaukšanā

  • Vismaucīgākā mauka Bībelē Vismaucīgākā mauka Bībelē
    • e-refleksijas

    Vismaucīgākā mauka Bībelē

  • sestais_gavena_spredikis Sestais gavēņa sprediķis par Jēzus Kristus ciešanām un miršanu
    • e-sprediķi

    Sestais gavēņa sprediķis par Jēzus Kristus ciešanām un miršanu

  • Īpatnējais atklājums - ķēniņa Hēroda dārzs Īpatnējais atklājums – ķēniņa Hēroda dārzs
    • e-ziņas

    Īpatnējais atklājums – ķēniņa Hēroda dārzs

  • neapstridama_absoluta_patiesiba Neapstrīdamas absolūtas patiesības pieredze
    • e-refleksijas

    Neapstrīdamas absolūtas patiesības pieredze

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

RSS e – POLEMIKA

  • Latvietis ir katrs Latvijas pilsonis (vai cit-valodīgi runājošie ir lojāli latvieši?)
  • Luteriskie Bībeles kometāri tiešsaistē
  • Šķelšanās LELB. Vai Rubeņa aiziešana sagraus Vanaga baznīcu?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • 2.Kor.12:9
    Tad nu jo labāki lielīšos ar savu nespēcību, lai Kristus spēks pie manis mājo.

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-ziņas

Birkas

animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Evaņģēlijs grēks grēku piedošana interesanti fakti Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters Par kristīgās ticības apliecinājumu par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums reliģiozā pasaule Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Ticība un dzīve Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Telegram
  • RSS
  • e-PASTS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2021