248. Kāpēc tu tici, ka ir mūžīgā dzīvošana?


Ciest Jēzus dēļ ir liela žēlastība

Jums dota žēlastība ne vien uz Kristu ticēt, bet arī par Viņu ciest. [Fil.1:29]

ciest Jēzus dēļ


Ticēt Jēzum ir liela žēlastība, – apgalvo Dieva vārds, un mēs, ticīgie, to neapšaubām.

Ticība Jēzum ir devusi mums jaunu dzīvi. Mēs iemantojām Dievu par Tēvu un Kungu Jēzu par savu Brāli. Mūsu vārds tika ierakstīts debesis, un mēs nonācām Dieva bērnu sadraudzībā. Jā, ticēt Jēzum ir liela žēlastība.

Taču tālāk apustulis raksta, ka tikpat liela žēlastība ir “arī par Viņu ciest”. Iespējams, to lasot, mēs iztrūkstamies. Vai mēs uzdrošināmies ko tādu teikt par sevi?

Mēs zinām, ka īsts kristietis bieži tiek pakļauts pārbaudījumiem. Ja notiek kas nepatīkams, mēs ceram, ka Dievs mums palīdzēs un mēs spēsim grūtībās pastāvēt. Taču nav viegli saprast, kā mūsu ciešanas Jēzus dēļ var būt liela žēlastība.

Tomēr tieši tā rakstīts Bībelē. Patiesībā Pāvils saka: ciest Jēzus dēļ ir tik pat liela žēlastība kā Viņam ticēt.

Izklausās dīvaini un neparasti, ka šāda pārliecība joprojām ir raksturīga cilvēkiem, kas Jēzus dēļ paši ir panesuši ļoti smagas ciešanas. Šādu pārliecību bagātīgi apliecina agrīnās baznīcas pieredze, tomēr mums nav obligāti jāatskatās tik tālu pagātnē.

Ari mūsdienās daudzi kristieši panes rūgtas ciešanas un šajos pārbaudījumos ziedo pat savu dzīvību. Pāvila vārdus apstiprina arī cietumā ieslodzītu kristiešu sniegtās liecības. Ticēt Jēzum patiesi ir liela žēlastība, taču ne mazāka žēlastība ir Viņa dēļ ciest!

Lasot un dzirdot šīs Svēto Rakstu patiesības, mēs, ziemeļvalstu kristieši, nereti paliekam klusi un domīgi. Mums jāvēršas pie Kunga un sirsnīgi jālūdz: Kungs Jēzu, paliec kopā ar mani, pat ja man jātiek šķīstītam ugunī. Paldies, ka mani visur labprāt pavadi!

Birkas: , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.