216. Kas ir labi darbi?


Bīskapiem nav varas dot nekādas pavēles

“Ne kā tādi, kas grib valdīt pār viņiem piešķirto daļu, bet būdami par priekšzīmi ganāmam pulkam. Tad, kad Augstais Gans parādīsies, jūs saņemsit nevīstošo godības vainagu.” [1.Pēt.5:3-4]

bīskapiem nav varas dot nekādas pavēles


“..ne kā tādi, kas grib valdīt pār viņiem piešķirto daļu..” Tie ir tie, kuri labprāt valda goda dēļ, lai varētu būt augstas kārtas ļaudis, vareni tirāni. Tādēļ apustulis mudina bīskapus, lai tie neizturētos kā tādi, kam tauta ir pakļauta, kā kungi, kuri var darīt visu, kas vien tiem ienāk prātā. Jo mums ir viens Kungs, Kristus, kas valda pār mūsu dvēselēm.

To Sv. Pēteris ir noraidījis ar vienu vārdu un nolādējis visu to valdīšanu, kādu tagad īsteno pāvests. Viņš skaidri saka, ka bīskapiem nav varas dot nekādas pavēles, bet tiem ir jābūt un jāpaliek tikai kalpiem un jāsaka tā: to saka tavs Kungs Jēzus Kristus, tādēļ tev tas ir jādara.

Arī Kristus saka: “Ķēniņi valda pār tautām, un varenos sauc par labdariem. Bet jūs tā ne. Bet lielākajam jūsu vidū būs būt kā jaunākajam, un vadonim kā tādam, kas kalpo.” (Lk.22:25-26)

Tas ir, domājiet, ka jums ir jābūt priekšgalā, pirmajās rindās un vadībā, tādēļ dzīvojiet tādu dzīvi, lai varētu būt par priekšzīmi tautai un tā varētu sekot jūsu piemēram.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.