153. Ko mums vēl atgādina vārdi "es ticu"?


Atklāj kāds bija e-BAZNĪCAs tapšanas iemesls

Pārsvarā katra mājas lapa e-vidē tiek radīta ar kādu mērķi. Kāds bija e-BAZNĪCAs tapšanas iemesls? Pēc desmit gadiem e-ntuzisati atklāj patiesos nodomus un patiesos iemeslus… Kā?, Kāpēc? Kādā veidā?, Kas?, ar kā palīdzību? …un galu galā – par kādu naudu? Kas īsti stāv aiz visa šā e-projekta? Nāc aizkulisēs un skati savām acīm.

Atklāj kāds bija e-BAZNĪCAs tapšanas iemesls

e-BAZNĪCA radās kā loģisks turpinājums mūsu darbībai strauji progresējošā interneta vidē. Primārā bija doma …brīvi runāt – brīvi no reliģiskajiem aizspriedumiem paust savu viedokli; dalīties savos uzskatos un ar savu izpratni.

Es personīgi sākotnēji nebiju pat domājis, ka man būtu vajadzīga konkrēta e-lapa, kuru saukt par savu e-telpā. Internetu uztvēru kā lielais vairums e-lietotāju: pēc principa Līdzīgi kā gaiss pieder visiem. Tātad ja tev ir dators un interneta pieslēgums – tev visa pasaule vaļā. Tu vari iet, kur tik tevi laiž iekšā un visur vari būt klātesošs …līdz brīdim kamēr esi vēlams.

Laikam ejot, man par nožēlu bija jāatzīst, ka vairums tā saucamo kristīgo e-lapu nav atvērtas konstruktīvām diskusijām. Vai nu reliģisku aizspriedumu vai administatoru aprobežotības dēļ daudzkārt ir nācies saskarties ar reliģiozo cenzūru.

Kur par kristīgu argumentu netiek uzskatīts citāts iz Rakstiem, bet amata pilnvaras, tur kristīga diskusija ir neiespējama. Tā pat vietnē, kur polemiku aizstāj tukši lozungi, neērtos jautājumus brutāli izdzēš, bet diskutantu vienkārši nobano (no lapas patriec)… kā gan tādu e-lapu varētu saukt par kristīgu? Varētu teikt, ka apstākļu spiesti mēs izveidojām savu mājas lapu.

Kādā veidā?, kur ņemsim finanses?, kas mūs atbalstīs? – tāda rakstura jautājumus neatminu cilājam. Paskatījāmies kas ir piemērotākais no tā brīža e-pasaules piedāvājuma – adoptējām tajā savas idejas – un laidām gaisā. Pašu darbs, pašu naudiņa – attiecīgi arī vietne pašu.

Mājas lapa – tās nosaukumā ne par velti ir vārds “māja”. Māja – kāds tajā mājos – Mājos, ja būs mājīgums un drošība (tas savukārt jānodrošina mājiniekiem) – par to domājām.

Kā izveidot drošu vidi, kad ļaunie gari plosās pasaules telpā un laiku pa laikam materializējas un izpaužas reālu cilvēku nesaprātīgi ļaunās izdarībās? …Vēl jo vairāk, ja tas jāpanāk e-vidē, kur ik pa reizei iznirst tādas izpausmes, kuras cilvēki pat savā reālajā ikdienā nepiekopj? Kā cīnīties pret ļaunajiem gariem e-telpā, jeb tā saucamajiem troļļiem? Šāda tipa pārdomas materializējās kā e-kārtība vai e-noteikumi.

No otras puses – kā patriekt ārēji svētulīgos vilkus, kas avju ādās tērpti nāk lēt-ticīgos vilt? Kā citādi, kā vien norīkojot atbildīgos par vella dzīšanu!

Pārmērīga nopietnība reliģiskās lietās neglābjami noved pie ārējas svētulības. Ja cilvēks mēģina uzsākt cīņu pret Antikristu savā spēkā – tāds karš ir nolemts neveiksmei. Bet ja tā, kā dzenot vellu?

Ja reiz vārdi “kristīgā baznīca” un “kristīgās baznīcas galva” plašā pasaulē neglābjami sasaistīts ar “to kristu, kuru pārstāv viņa vietnieks – Romas pāvests, kā visu laiku ievērojamākais kristietis” tad arī e-BAZNĪCA nebaidās kariķēti izmantot šo e-pārvaldes modeli.

Ja gribi būt vien vērotājs – nekādu saistību… ja gribi ņemt dalību – pieņem noteikumus. Ja kļūsti par e-baznīcēnu – tev būs jārēķinās ar e-kardinālu autoritāti un paša e-pāvesta labvēlību.

Katrā mājā veidojas tāds mikroklimats, kādu tās iedzīvotāji rada. e-BAZNĪCAs mikro-klimats kādam varētu šķist īsti nepiemērots viņa e-vēlmēm, jeb e-iegribām un tas ir nedz vien saprotams, bet jau sākotnēji ticis paredzēts. Līdzīgi kā ejot uz savu draudzi katrs, kas nāk tur iekšā, nāk daudz maz sagatavojies. Protams visos laikos būs atsevišķi nācēji, kas centīsies arī Dieva iedibināto Baznīcu pasaulē pārveidot pēc sava prāta un saprašanas, taču standartā sagaidām, ka Dievs maina cilvēku sirdis un domas, prātu un saprašanu.

Tā pat e-BAZNĪCA ir vieta kur atgriezties. Jā, iegriezties un atgriezties. Mēs esam paredzējuši, ka būs cilvēki, kas iegriezīsies kā tūristi; būs kādi, kas meklēs izziņu vai lūkos pasmelties sev kādu īpašu gudrību; vēl kādi, kam skandāli un sensācijas tīk. Taču mūsu pamatauditorija tomēr ir tie, kuri meklē patiesu atgriešanos. Ne atgriešanos savā spēkā, bet tie, kurus pats Dievs ir atgriezis no viņu greizajām domām un ļaunās pazudināšanas ceļiem. Mēs esam e-vidē to ticīgo dēļ, kuri jau ir tādi jebšu vēl kļūs ticīgi pateicoties skaidri sludinātam Evaņģēlijam. Un mēs ceram ka patiesi ticīgie e-Baznīcā gūs iedrošinājumu un stiprinājumu savā skaidrajā ticībā. Tā ka arī turpmāk jebkurš tiek aicināts iegriezties, un visi ir aicināti atgriezties un tie kas atgriezušies pateikties un tie, kas pateicīgi – priecāties.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Atklāj kāds bija e-BAZNĪCAs tapšanas iemesls”

  1. Svilpaste:


    reliģiozs -ais; s. -a, -ā;
    Tāds, kas tic dieva vai dievu esamībai, visvarenībai, izpilda reliģiskos priekšrakstus.
    reliģisks -ais; s. -a, -ā;
    Saistīts ar reliģiju, tai raksturīgs.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.