113. Kas ir iekāre?


Saspīlējums musulmaņu un kristiešu starpā

Musulmaņu apdzīvotajā Malaizijā palielinās saspīlējums musulmaņu un kristiešu starpā, jo Muhameda sekotājiem ir aizdomas, ka kristīgās baznīcas līderi vēlas kristietību padarīt par valsts oficiālo reliģiju.


Kristīgās baznīcas pārstāvji gan šīs aizdomas sauc par meliem, kas tiek izplatīti, lai radītu musulmaņu un Malaizijas reliģisko minoritāšu starpā radītu neuzticību vienam pret otru.

Vairāki musulmaņu aktīvisti jau vērsušies policijā ar iesniegumu uzsākt izmeklēšanu par šo jautājumu.

Divi anonīmi autori savos interneta emuāros rakstīja par šādām aizdomām, tomēr tie neguva plašu sabiedrības uzmanību līdz sestdien premjera Nadžiba Razaka partijai piederošais laikraksts “Utusan Malaysia” publicēja materiālu ar virsrakstu “Malaizija – kristiešu valsts?”.

Premjerministrs paziņoja, ka varas iestādes izmeklēs emuāru autoru paustās bažas un aicināja cilvēkus nomierināties līdz nav atklāti konkrēti fakti.

Malaizijas oficiālā un lielākā reliģija ir islāms, tai piederīgi ir 60,4% valsts iedzīvotāju. Tomēr Malaizijas konstitūcija nosaka reliģisko brīvību. Otra izplatītākā reliģija Malaizijā ir budisms, kam pieder 19,2% iedzīvotāju. Kristietība ir trešā izplatītākā reliģija un tai pieder 9,1% iedzīvotāju.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.