302. Kāds, kristību sakarā, ir kūmu uzdevums?


Pārsteidzošs konfesionālās piederības sadalījums Latvijā

Saskaņā ar pētījuma centra SKDS apkopotajiem un publicētajiem datiem Latvijā paveras pārsteidzošs konfesionālās piederības sadalījums.

Pārsteidzošs konfesionālās piederības sadalījums Latvijā


Reizi divos gados nejauši izvēlētiem valsts 1000 iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 74 uzdodot vienu un to pašu jautājumu: “Pie kuras ticības Jūs sevi pieskaitāt?” iegūti rezultāti, kas liecina, ka kopš 2014. gada lielākā daļa, tas ir 25 – 26%, respondentu sevi identificējot kā pareizticīgos.

Tai stabili sekojot katoļticīgie ļaudis, kas pēdējās trijās veiktajās aptaujās svārstījušies no 20 līdz 23% Savukārt tradicionāli vadošā Latvijas kristīgā konfesija – luterāņi, kam piederot 17% – 20% iedzīvotāji, esot tikai trešie.

Latvijas iedzīvotāju reliģiskas piederības

Latvijas iedzīvotāji pēc reliģiskās un konfesionālās piederības
Pētījuma centra “SKDS” dati

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Pārsteidzošs konfesionālās piederības sadalījums Latvijā”

 1. Roberto:


  Jautājums cik tas ir objektīvi? Visdrīzāk galvenokārt izjautāti tika rīdzinieki. Saskaņā ar datiem, kuri reliģiskajām organizācijām ir jāiesniedz Tieslietu ministrijā, aina ir pavisam cita http://www.ebaznica.lv/bledisanas-par-baznicenu-skaitu-20065/

 2. Cody:


  Man vienmēr pārsteidzošas likās aptaujas par simtiem tūkstošiem kristīgām organizācijām piederīgajiem, t.i. ap 1 400 000 kristiešu Latvijā.
  Kas tev liekas pārsteidzošs, ka luterāņi ir tikai trešie, vai pareizticīgie pirmie? Par pēdējiem krievu propaganda dara savu darbu, par luterāņiem-ar ko gan tie atšķiras no katoļiem. Katoļiem vismaz ir sava galva.
  Bet, ja reāli, tad LELB oficiāli reģistrēti ap 40 000 līdz 50 000 baznīcēnu. Pielīdzinot savu draudzi vidējam lielumam, kad parastos Dievkalpojumus apmeklē ap 20% no draudzes locekļiem (mazliet vairāk tautas svētkos), tad Latvijā varētu būt ap 8 000 līdz 10 000 luterāņu. Tie vairs nav 20%, nu varbūt knaps procents.

 3. Roberto:


  Izskatās, ka šīs konkrētās aptaujas mērķis ir bijis apzināt “pašpieskaitāmos” – tādus, kas paši pēc sava prata un saprašanas identificējas kāda ticības pārliecībā

 4. Cody:


  Pašpieskaitamība Latvijā ir vienkārša. Visas tās kristības, iesvētības ir galvenokārt tautas tradīcija.

 5. Roberto:


  Lai vai kā kristībai tomēr ir spēks (1.Pēt.3:21).. pašpieskaitīšanās drīzāk ir no sērijas – “ģeds bija pravoslavnijs, znčit es ar”Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.