158. Kādi ir labie eņģeļi?


Blēdīšanās par baznīcēnu skaitu

Saskaņā ar datiem, kuri reliģiskajām organizācijām ir jāiesniedz Tieslietu ministrijā, aptuveni 80% Latvijas iedzīvotāju ir piederīgi kristietībai.


Šie skaitļi gan ir visai pretrunīgi, jo SKDS veiktais pētījums liecina, ka Latvijā aptuveni 47% sevi uzskata par kristiešiem, savukārt Eurobarometer izpētījuši, ka tikai 38% no Latvijas iedzīvotājiem tic Dievam.

Acīmredzami lielākās Latvijā esošas kristīgās konfesijas pielieto samērā dīvainus uzskates mehānismus.

Saskaņā ar Latvijas Evaņģēliski Luteriskajā Baznīcā ietilpstošo draudžu iesniegtajiem pārskatiem kopā ir 50 188 baznīcēnu, taču atbildīgās personas maldina sabiedrību, apgalvojot, ka tādu esot 714 374.

Romas Katoļu Baznīcai Latvijā, pamatojoties uz Latvijas Republikas un Svētā Krēsla līgumu, nemaz nav jāatskaitās par saviem draudžu locekļiem un informācija iegūstama vienīgi pārrunu ceļā. Tādējādi jātic baznīcas pārstāvja sacītajam uz vārda, ka Latvijā esot 500 000 katoļticīgo.

Arī Krievijas pareizticīgo baznīcas Latvijas filiāles un vecticībnieku pārstāvji piederīgo skaitu nosaka, balstoties pieņēmumus un vēlamā uzdošanā par esošo, un apgalvo, ka aizvadītajā gadā esot bijuši attiecīgi 370 000 un 51 330 dievkalpojumu apmeklētāji.

Birkas: , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Blēdīšanās par baznīcēnu skaitu”

  1. luterānis:


    Nemaldina, jo luterāņi vnk papildus izmanto tās pašas statistikas metodes kā katoļi un pareizticīgie, bet reģistrējušos uzskaita īpaši.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.