107. Ko Dievs aizliedz astotajā bauslī?


Atkarīgs no Dieva Vārda

Kristietis ir cilvēks, kurš savu atbrīvošanu, glābšanu un taisnību vairs nemeklē sevī pašā, bet gan vienīgi Jēzū Kristū.

Atkarīgs no Dieva Vārda

Viņš zina, ka Dieva vārds Jēzū Kristū viņu pasludina par vainīgu arī tad, ja viņš savu vainu neapzinās, un Dieva vārds Jēzū Kristū viņu pasludina par brīvu un attaisnotu arī tad, ja viņš nejūt neko no savas taisnības.

Kristietis vairs nedzīvo pats no sevis, no sevis apsūdzēšanas un sevis attaisnošanas, bet gan no tā, ka Dievs viņu apsūdz un Dievs viņu attaisno. Viņš dzīvo vienīgi no Dieva vārda pār viņu, ticīgi padodoties Dieva vērtējumam, neatkarīgi no tā, vai tas viņu pasludina par vainīgu vai arī nostājas viņa pusē.

Kristieša dzīve un nāve nav viņa paša ziņā, bet tās abas viņš rod vienīgi Dieva vārdā, kas no ārienes nāk pie viņa un mīt viņā. Reformatori to izteica šādi – mūsu taisnība ir “sveša taisnība”, tā nav mūsu, tā ir taisnība no ārienes (extra nos).

Ar to viņi vēlējās pateikt, ka kristietis ir atkarīgs no Dieva vārda, kas viņam tiek teikts. Viņš ir vērsts uz Dieva vārdu, kas nāk no ārienes pie viņa. Kristietis pilnībā dzīvo no Dieva vārda patiesības Jēzū Kristū.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.