314. Kāda ir „vecā” un kāda tā „jaunā” cilvēka būtība?


Ateist, ko par Dievu vēstī daba?

Dzīve ir pilna brīnumiem. Tie mums ir visapkārt. Jāatzīst gan, ka atgriešanās pie “dabas krūts”, par ko sapņoja Žans Žaks Ruso, ir tāla, īpaši mūsu urbanizētajā pasaulē. Tomēr neatkarīgi no tā, vai esam ticīgi vai neticīgi cilvēki, šie brīnumi mūs ieskauj.

Ateist, ko par Dievu vēstī daba

Ko mums liecina bērns mātes miesās? Vai mēs varam pārliecināt topošo māmiņu, ka virkne faktoru, no kā atkarīga bērniņa dzīvība un attīstība, ir vienīgi sagadīšanās? Protams, ir mātes, kas netic Dievam, bet vai viņas ir patiesas savā ateismā? Turpretim, ticīga māte apbrīno Dieva gudrību un mērķtiecīgo plānu. Viņa nespēj noticēt, ka tā ir tikai nejaušību virkne. Pavisam noteikti jābūt Radītājam.

Tehniku parasti raksturo kā aukstu saprātu, kas nespēj ticēt. Bet, ko liecina dabas likumi tehniķim, kas tos izmanto savā labā? Ko fiziķim liecina kārtība atomā un tajā apslēptā milzīgā enerģija? Ko astronomam liecina neskaitāmās galaktikas? Ko liecina astronautiem, kas izkāpa uz Mēness, neiepazītā daba un tehnikas, astronomijas un cilvēka prāta ciešā saistība?

Tas liecina, ka visumu ir radījis visuspēcīgs un visuzinošs Dievs.

Luijs Pastērs atzina – nekas nerodas no nekā, un atklāja baktērijas. Līdzīgi mēs varam atzīt, ka pasaule neradās pati no sevis. Tai ir veidotājs – Radītājs.

Es līdz šim neesmu sastapis ateistu, kurš apgalvotu, ka automobīlis ir radies pats no sevis. Tādas domas pat prātā nenāk veselam saprātam. Lai rastos automobīlis, ir jānotiek pārāk daudz nejaušībām. Bet, ja viens automobīlis salīdzinājumā ar visumu ir gandrīz nekas, kā tad visums varēja rasties pats no sevis? Lieciet roku uz sirds, ateisti, un atbildiet uz šo jautājumu savas dvēseles dziļumos, kad domāsiet par brīnumiem mums apkārt.

Bībele liecina par Dievu: “Kopš pasaules radīšanas Viņa neredzamās īpašības, gan Viņa mūžīgais spēks, gan Viņa dievišķība, ir skaidri saredzamas Viņa darbos, tāpēc viņiem nav ar ko aizbildināties.” [Rom.1:20]

Radība liecina, ka ir Radītājs. Tomēr radībā mēs neiepazītam Dieva žēlastību pret grēciniekiem. Šīs ticības pamats ir cita liecība – Dieva vārds Bībele.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.