326. Kas ir sludināšanas amats?


Buča sievietēm mācītājām

Daiļā dzimuma pārstāvēm e-firziķis sūta apsveikumus, jo pavisam tuvu ir neatceļamais un neaizliedzamais 8.marts. Bet kā būt ar sievietēm mācītājām?

Neskatoties uz to, ka daudzi tagad runā par sieviešu ordinācijas vai neordinācijas teoloģisko un vispārcilvēktiesisko pamatojumu, e-firziķis arī sievietēm mācītājām sūta tādus pašus apsveikumus, kā sievietēm ne-mācītājām. Lai nu šai brīnišķīgajā svētku priekšvakarā paliek neapspriesti iemesli, kas vienu otru dāmu pārliecinājis ordinēties.

Ar gan atšķiras sieviete mācītāja no sievietes ne-mācītājas?

e-firziķis uzdrošinās teikt – ne ar ko.

Viņš gan diemžēl šobrīd nepazīst nevienu sievieti mācītāju. Dažas viņš ir redzējis no droša attāluma. Līdzība ir acīm redzama. Reiz viņam par mata tiesu izdevās izglābties no kalpošanas vienā altārī ar kādu mācītājdāmu, jo altārī bija par šauru.

Turklāt līdzība ir arī pierādīta zinātniski. Nule kā eksperementāli un praktiski pierādīts, ka alkohola koncentrācija viņu asinīs, tāpat kā ne-mācītājām, spēj sasniegt līdz pat 1,54 promilēm.

Pētījums liecina, ka objektam [dotajā gadījumā Vācijas Protestantu baznīcas (EKD) bīskapei Frau Dr. Margot Käßmann] krasi pasliktinās acu spēja pielāgoties apgaismojuma izmaiņām. Uzmanība un koncentrēšanās spējas ir praktiski nulles līmenī. Stipra eiforija, pārlieka pašpaļāvība. Palēnināta reakcija. Tomēr saglabājās spēja uzsākt braukšanu un vadīt automobīli, kā arī to patstāvīgi apturēt. Tomēr braukšanas stils ir riskants (piemēram, šķērso krustojumu pie sarkanās gaismas), ir problēmas ar orientāciju telpā un gadās dažas kustību kļūdas (piemēram, sajauc pedāļus).

Pēc pētījuma cienītā bīskape sacīja, ka ir šokēta pati par sevi.

Kas pats par sevi, tas pats par sevi, tomēr atšķirībā no augstāk minētās dāmas, e-firziķis nebūt nav šokēts, ka sieviete ultraliberālajā protestantu baznīcā ir iemantojusi tik augstu amatu (un, ka tieši un vienīgi viņa izrādījās tik piemērota šim amatam), ka viņa gavēņa laikā lieto alkoholu, ka viņa reibumā sēžas pie stūres (jo tieši reibumā to izdarīt ir daudz vienkāršāk), ka viņa ir lieliska oratore, ka viņa ir vistolerantākā no visiem EKD un, visbeidzot, ka viņa nebūt nav īgna un pelēka meiča.

Vai tad tā bija pirmā reize, kad viņa lietoja alkoholu? Un kādēļ viņa to darīja? Un galu galā, no kurienes un uz kurieni viņa brauca?

e-fiziķis gan ir neizpratnē, kādēļ tik tolerantā baznīcā kā EKD, bīskapei nācās nožēlot savu izdarīto, zaudēt savu morālo autoritāti un atkāpties no amata.

Tādēļ e-fiziķis jautā: Vai tas būtu noticis arī tad, ja viņa būtu nobremzējusi pie sarkanā?

Tavs e-firziķis.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.