73. Kad notiek grēks pret piekto bausli?


Ierobežo sieviešu kalpošanu

Vatikāns sācis pārbaudi Romas katoļu progresīvo sieviešu vidū. Tās ir dažādu ordeņu māsas, kas darbojas baznīcas un sabiedriskajā jomā, it īpaši Amerikā.

Tā, piemēram, 66 gadus vecā Luīze Akers 40 gadus darbojusies kā tiesību un miera jautājumu aktīviste. Viņa uzskata, ka sievietēm ir tiesības tikt ordinētām par priesteriem Romas katoļu baznīcā. Tagad uz viņu tiek izdarīts spiediens, lai viņa atteiktos no šiem uzskatiem, pretējā gadījumā viņai netiks ļauts darboties kā skolotājai un lektorei dažādās kristīgās organizācijās un pasākumos.

Līdz ar viņu 60 000 sievietēm, kas kalpo Romas katoļu baznīcā, tiek norādīts, kā viņām dzīvot un kalpot, pagriežot laika ratu atpakaļ tā, kā tas bija noteikts pirms II Vatikāna Koncila. Bet klostermāsas mūsdienās vēl aktīvāk nekā agrāk piedalās uz cilvēkiem vērstā kalpošanā kā pasniedzējas, slimnīcu darbinieces un skolotājas.

Rakstu, kas stāsta par šim aktīvajām sievietēm, kuras negrib samierināties ar dzīvi klostera noslēgtībā, bet uzstājas par tiesībām kalpot ārpus klostera sienām, ilustrē foto, kur divas jaunas mūķeņu drēbēs tērptas sievietes uz skrituļslidām devušās ceļā pie līdzcilvēkiem.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.