175. Kāds ir mūsu Pestītājs Jēzus Kristus?


Atbildīga rīcība

Cilvēkam nepieciešams dzīvot attiecībās ar citiem cilvēkiem, un līdz ar šīm attiecībām viņam arī tiek iedota atbildība par citiem cilvēkiem. Vēstures top, ja tiek apzināta atbildība par citiem cilvēkiem. Attiecīgi arī par visām sabiedrībām un sabiedrības grupām. Indivīds nerīkojas visu labā, bet viņš savā Es apvieno vairāku cilvēku Es, reizēm pat ļoti lielu skaitli.

Atbildīga rīcība

Brīdī, kad cilvēks uz sevis uzņemas atbildību par citiem cilvēkiem – un kad viņš to dara, viņš atrodas realitātē – rodas patiesa ētiska situācija, kura atšķiras no abstraktā, kurā parasti cilvēks mēģina apgūt ētisko.

Rīkoties konkrētā atbildībā nozīmē rīkoties brīvībā, bez cilvēku vai principu aizsardzības izšķirties pašam un atbildēt par savas rīcības sekām. Atbildība pieprasa brīvību novērtēt konkrēto situāciju, pieprasa apņemšanos un rīcību. Atbildīga rīcība nav noteikta jau no paša sākuma un tā nav dota visiem laikiem, bet tā dzimst konkrētajā situācijā.

Tas, kas rīkojas atbildīgi, tas savu konkrēto situāciju iesaista savā rīcībā. Nevis kā vielu, kam grib uzspiest savu ideju, bet gan veidojot kā rīcību.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.