127. Ar kuru bausli ir saistīti galavārdi?


Atbildība profesijā

Jautājums par atbildības norises vietu un robežām mūs aizved pie profesijas jēdziena. Šī atbilde patiesi darbojas vienīgi tur, kur profesija tiek izpausta vienlaicīgi visās tās dimensijās.

Ja, es piemēram, esmu mediķis, tad es kalpoju ne tikai pacientam konkrētajā situācijā, bet arī dabaszinātniskajai atziņai un līdz ar to arī zinātnei un patiesības atziņai vispār. Lai gan praktiski es šo kalpošanu izprotu manā konkrētajā darba vietā, piemēram, pie slimnieka gultas, tomēr es paturu acīs atbildību par visu un tikai tā piepildu savu profesiju.

Pie tam tādējādi var nonākt pie tā, ka es kā ārsts savu konkrēto atbildību vairs nepildu pie slimnieka gultas, bet to saskatu un man tā jāīsteno, piemēram, sabiedriski iestājoties pret medicīnas zinātni, vai arī par cilvēka dzīvību vai arī atpazīstot zinātni kā tādu, kas apdraud cilvēka dzīvību.

Tieši tādēļ, ka profesija ir atbildība un tādēļ, ka atbildība ir visa cilvēka visa atbilde uz visu realitāti, nevar būt amatnieciska nodrošināšanās šauros profesionālajos pienākumos, šāda veida norobežošanās būtu bezatbildība.

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.