57. Kas ceturtajā bauslī tiek noteikts vecākiem?


Iedzīvotāji pagriež muguru baznīcai

Pamatojoties uz tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” aptaujas, kura tika veikta šī gada februārī, rezultātiem tika noskaidrots, ka pēdējo desmit gadu laikā Latvijas iedzīvotāju uzticība baznīcām ir strauji sarukusi.


Salīdzinot ar 2000.gadu, ievērojami samazinājusies uzticība baznīcai – šogad tās uzticības reitings bija 30 punkti, 2000.gadā – 58 punkti.

Latvijas Universitātes profesors, reliģiju pētnieks Valdis Tēraudkalns uzskata, ka tas ir sekularizācijas rezultāts, jo cilvēki redz, ka ikdienas problēmas baznīca nerisina un arī nevar risināt, lai gan tieši tās krīzes apstākļos vairākumam ļaužu ir vissvarīgākās.

Tāpat V.Tēraudkalns uzsver, ka uzticību iedragājusi arī baznīcas nekritiskā pietuvināšanās politiskajai varai, norādot uz Latvijas Pirmo partiju (LPP/LC). “Tas daļai cilvēku ir absolūti nepieņemami. Piemēram, Anglijā baznīcas vadība ir distancēta un kritizē politiķus,” saka profesors. Viņš atgādina, ka tā dēvētās “mācītāju partijas” pārstāvji bija iesaistīti vairākos skandālos.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

2 atsauces par “Iedzīvotāji pagriež muguru baznīcai”

  1. ateists:


    Nāk pie prāta.

  2. Janis Karklins:


    Jā, šodien baznīcās piedāvā ļoti daudz ko un pamazām aiziet no Kristus baznīcas ar Pestītāju centrā. Daudzi aizgājuši no pirmās mīlestības. Kaut gan palasot LELB konventa dialogā par dialogu, šķiet kopumā viss kārtībā, kāds saka jāmaina valodas izteiksmes veids. Bet vai nebūtu jānošķirās no ārišķībām un jāatgriežās pie pirmās mīlestības-Kristus?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.