Ieskaties

2 komentāri par “Vai vēsturiski kritiskā metode grauj kristīgo teoloģiju?

 1. “Vēsturiski kritiskās metodes galvenā problēma ir tā, ka šī metode noliedz faktu, ka Bībele ir Dieva vārds. Kādā veidā šāda metode varētu mums palīdzēt saprast, ko Dievs mums saka Svētajos Rakstos?”

  – tieši tā, tās nav iespējams, jo pašā sākumā jau tika teikts, ka šī metode pierāda, ka Bībele nav Dieva vārds.

  “Tāpēc Evaņģēlija dēļ es vēlētos nostāties pret šo mūsdienās tik izplatīto metodi un aicināt ikvienu luterisku skolotāju, mācītāju un laju atteikties no vēsturiski kritiskās metodes kā tādas, jo tā ir šodienas lielākā ķecerība.”

  – Pamatā Jūs sakāt, ka šī metode, kas principā ir zinātniskā metode, būtu jāignorē. Vai tā savukārt nebūtu ķecerība tādā ziņā, ka tiek ignorētas cilvēkam Dieva dotās spējas uz loģisko domāšanu un izpētes kāri? Jūs aicināt noliegt metodi, kas visiem ir devusi labākus dzīves apstākļus. Lai gan tā metode noliedz Bībeles autentiskumu, tā nesagraus ticību. Es uzskatu ka var apvienot ticību ar zinātnisko metodi, jo mana ticība ir spēcīga un Dievs man ir devis spēju pētīt un censties izprast šo pasauli. Bībele varbūt arī nav vēsturiski korekta, tomēr tā dod man garīgu apmierinājumu. Man nav vajadzības pretoties mūsdienu attīstībai, jauniem atklājumiem, zinātniskajām visuma aprakstīšanas metodēm, jo tās ir sevi pierādijušas, kā lielisks Dieva dāsnās rokas apzīmējums, t.i. kas mums to visu ir devis, kas radijis mūsos spēju izzināt, rēķināt, domāt loģiski? Tādēļ es nepiekrītu, ka mums būtu kaut kas jānoliedz, tikai tādēļ, ka tas ir pretrunā ar to ko mums sludina. Varbūt viss ir daudz sarežģītāk un skaistāk patiesībā…

 2. izcili pateikts, janka:

  “…Bībele varbūt arī nav vēsturiski korekta, tomēr tā dod man garīgu apmierinājumu…”

  tas ir tieši tas, ko pasaule (pasaulīgie) meklē
  minimumu ciešanu un maximumu baudas (dažādu kārību apmierināšanu)
  – – –
  bet par garīgu apmierinājumu runājot, kāds teoloģijas profesors mums bieži teica:
  “laba sirdsapziņa vienmēr ir slikta sirdsapziņa”

Atbildēt